Kraków: Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej

Już po raz szósty odbędzie się Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Liturgicznej. Jest on skierowany do uczniów szkół średnich, klas gimnazjalnych oraz szkół podstawowych. Konkurs odbędzie się w kilku etapach - finał nastąpi 2 marca przyszłego roku.

Konkurs organizują Stowarzyszenie „Diakonia” Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej wraz z Naukowym Kołem Teologicznym Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Idea konkursu opiera się na współpracy z księżmi, katechetami i świeckimi animatorami, którzy zgłaszając się poprzez specjalny formularz umożliwiają udział w pierwszym etapie konkursu swoim podopiecznym. Możliwe jest także zgłoszenie indywidualne, bez opiekuna naukowego. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 listopada.

- W tym toku tematyka konkursu koncentrować się będzie na sakramencie chrztu świętego. Problem „bramy sakramentów”, kluczowy dla świadomego celebrowania liturgii i osobistego przeżywania własnej wiary omówiony będzie w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego, Konstytucję o Liturgii Świętej, teksty Benedykta XVI oraz Bogusława Nadolskiego - zapowiada kl. Szymon Kapłon.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy może być przeprowadzony 1 grudnia (sobota, w parafiach) lub 3 grudnia (poniedziałek, w szkołach).

Wszyscy, którzy odpowiedzą najlepiej na zadania, zostaną zaproszeni na finał, który odbędzie się 2 marca przyszłego roku w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej. Poza zmaganiami konkursowi, organizatorzy przewidują także spotkanie z klerykami oraz poczęstunek.

Dzięki wsparciu ofiarodawców - Stowarzyszenia „Diakonia” RŚ-Ż AK, Krakowskiego Seminarium oraz Fundacji św. Jadwigi Królowej - dla najlepszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody, w tym tablety, czytniki książek elektronicznych i dyski zewnętrzne.

- Głęboko wierzymy, że dzieło to przyczyni się do doskonalenia formacji liturgicznej i intelektualnej uczestników, rozpalenia w sercach młodych ludzi zachwytu nad Bogiem żyjącym w liturgii, a także do wzrostu powołań kapłańskich. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy - zachęca kl. Kapłon.

Wszelkie informacje, regulamin konkursu, wymagana literatura, przykładowe zadania i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.konkursliturgiczny.pl.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao