reklama

Kraków: Dzień św. Franciszka

Już w następną niedzielę na jednym z najbardziej znanych skwerów w Krakowie, pod Oknem Papieskim, odbędzie się Dzień św. Franciszka.

Wydarzeniu organizowanemu przez Krakowską Prowincję Franciszkanów oraz franciszkańską Fundację Brat Słońce z okazji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu patronować będzie hasło „Klisze pamięci”.

- Tym razem tematyka naszego wydarzenia jest związana z osobą św. Maksymiliana M. Kolbego. Głównym celem jest prezentacja unikatowej na skalę światową wystawy „Klisze Pamięci. Labirynty” Mariana Kołodzieja, więźnia nr 432 obozu Auschwitz oraz kwesta na rozbudowę Centrum św. Maksymiliana w Harmężach - tłumaczą organizatorzy.

Krakowski Dzień św. Franciszka rozpocznie się 7 października o godz. 11:00 uroczystą Mszą Św. w bazylice franciszkanów, która odprawiona zostanie w intencji darczyńców fundacji i prowincji. Wydarzenie jak co roku będzie przepełnione atrakcjami - każdy z przybyłych będzie mógł zapoznać się z wieloma franciszkańskimi inicjatywami, ale także wesprzeć ich działalność.

Na stoiskach będzie można nabyć książki i czasopisma franciszkańskie, w tym również materiały związane z błogosławionymi męczennikami o. Zbigniewem Strzałkowskim i o. Michałem Tomaszkiem. Pojawią się także projekcje filmów, stoisko misyjne, będzie można skosztować wypieków sióstr klarysek oraz smaków kuchni franciszkańskiej oraz zakupić rękodzieła wykonane przez wolontariuszy oraz pacjentów Ośrodka Leczenia Uzależnień „San Damiano”.

Dla uczestników spotkania zostaną też otwarte klasztorne zakamarki niedostępne na co dzień oraz zaprezentowane franciszkańskie starodruki. - Dzień św. Franciszka to przede wszystkim czas radosnego i rodzinnego świętowania, gdzie każdy może doświadczyć pokoju i dobra, a także ma możliwość spotkania i rozmowy z zakonnikami i misjonarzami poza klasztornymi murami - zachęcono do udziału w wydarzeniu na stronie Fundacji Brat Słońce.

Dotychczasowe Dni św. Franciszka w Krakowie były poświęcone m.in. misjom w Peru, Afryce oraz klimatom kresowym. Tegoroczną odsłonę wydarzenia ubogaci koncert Akademickiego Chóru Organum i Zespołu Instrumentalnego Ricercar. Natomiast o godz. 20:00 odbędzie się modlitewne czuwanie, które będzie wsparciem duchowym październikowego „Synodu młodych” w Rzymie.

luk / Kraków

« 1 »
Załączone: |

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao