Kraków: Jutro beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej

Beatyfikacyjna Msza św. odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sobotę 28 kwietnia. Uroczystościom przewodniczył będzie legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

Msza św. rozpocznie się o godz. 10:00. Na początku liturgii arcybiskup Marek Jędraszewski zwróci się do księdza kardynała z prośbą o beatyfikację. Następnie postulator procesu ks. Mieczysław Niepsuj przedstawi biografię Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, a legat papieski odczyta list apostolski, w którym papież Franciszek ogłasza Hannę Chrzanowską błogosławioną. Liturgia całej Mszy św. sprawowana będzie w języku łacińskim z elementami języka polskiego.

Do wnętrza sanktuarium zaproszono ok. dwa tysiące osób w tym m.in. przedstawicieli Kościoła, władz, trzystu chorych oraz przedstawicieli środowiska pielęgniarek. Pozostali pielgrzymi gromadzić się będą na błoniach, na które wejście regulować będą karty wstępu koloru zielonego (Karty wstępu).

Wszystkim chorym i potrzebującym pomocy na parkingach oraz w czasie dojścia do sanktuarium służyć będzie 60 wolontariuszy. Wicerektor sanktuarium Miłosierdzia Bożego apelował również do krakowian, którzy chcą wziąć udział w uroczystości, by tego dnia skorzystali z komunikacji miejskiej, zostawiając miejsca parkingowe gościom spoza miasta.

W dniu beatyfikacji nad bezpieczeństwem i sprawną organizacją uroczystości będzie czuwało ok. 500 osób reprezentujących różne służby.

Uwaga! W dniu beatyfikacji zachęcamy do szczególnego śledzenia informacji na Twitterze @EpiskopatNews oraz @ArchKrakowska i @milosierdzie_pl gdzie na bieżąco będą się pojawiały relacje z uroczystości.

W kanale Flickr.com Konferencji Episkopatu Polski (EpiskopatNews) oraz Archidiecezji Krakowskiej (ArchidiecezjaKrakowska) po uroczystościach pojawią się również zdjęcia. Na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej znajdzie się relacja filmowa z beatyfikacji.

Program uroczystości oraz informacje praktyczne dla uczestników uroczystości dostępne są na stronie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: www.milosierdzie.pl


źródło: Archidiecezja Krakowska/diecezja.pl


Mapa i informacje nt. dojazdu i parkowania

Mapa Sanktuarium

Archiwalne fotografie Hanny Chrzanowskiej

Strona poświęcona Hannie Chrzanowskiej

Świadectwa o Hannie Chrzanowskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama