reklama

Kraków: zaproszenie na Kongres „Christianitas a przyszłość Europy"

Podstawą konferencji będą dwa ważne dokumenty, stanowiące świadectwo najwyższej odpowiedzialności za przyszłość Starego Kontynentu: przemówienia papieża Franciszka do uczestników kongresu „Przemyśleć na nowo Europę" oraz „Deklaracji Paryskiej"

Archidiecezja Krakowska oraz Grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów współpracując z Fundacją „Jeden z nas" zapraszają na Kongres „Christianitas a przyszłość Europy", który odbędzie się 16 marca br. w godz. 9:00-13:00 w Auli Seminarium Księży Misjonarzy w Krakowie (ul. Stradomska 4).

Chrześcijaństwo od wieków kształtowało tożsamość, kulturę i życie społeczno-polityczne narodów europejskich. Swój najpełniejszy wyraz znalazło w średniowiecznej Christianitas, projekcie cywilizacyjnym, przekraczającym partykularne poczucie przynależności etnicznej, w którym podstawowym punktem odniesienia był Bóg.

Współczesna Europa, pogrążając się w coraz głębszym kryzysie, konsekwentnie odcina się od tego dziedzictwa. Naszym wspólnym zadaniem - jako chrześcijan - jest przypominanie o nim i przywracanie mu należnego miejsca w przestrzeni publicznej. Dlatego zapraszamy Państwa do udziału w konferencji, której podstawą będą dwa ważne dokumenty, stanowiące świadectwo najwyższej odpowiedzialności za przyszłość Starego Kontynentu, naszego wspólnego domu: przemówienia papieża Franciszka do uczestników kongresu „Przemyśleć na nowo Europę" oraz „Deklaracji Paryskiej".  W konferencji wezmą udział między innymi metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski, prof. Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Stanisław Grygiel, ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, ks. dr Paweł Gałuszka, red. Bronisław Wildstein i Jakub Bałtroszewicz. 

Wstęp jest wolny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Wszystkie informacje i pełny program dostępne są na stronie kongresu: christianitas-europa.pl  
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama