Łódź: Misterium Męki Pańskiej

Misterium Męki Pańskiej łączące rozważania męki Jezusa Chrystusa z historyczną inscenizacją odbędzie się w Łodzi w sobotę 24 marca 2018, o godzinie 19:00.

Misterium Męki Pańskiej to wyjątkowe wydarzenie dzięki, któremu każdy może przejść wspólnie z Chrystusem drogą na Golgotę. Tę szczególną drogę uczestnicy pokonają krocząc główną ulicą miasta – ulicą Piotrkowską. W tym roku towarzyszyć im będzie hasło, a właściwie pytanie: „Kogo szukacie?”. Chrystus zadał to pytanie ludziom, którzy przyszli do Ogrodu Oliwnego Go pojmać. 

"Podczas tego dnia chcemy, aby każdy z nas – ludzi współczesnych, poszukujących w życiu wartości i prawdy, potrafił sobie odpowiedzieć na pytanie Jezusa – „Kogo szukacie?” - piszą Organizatorzy.

Misterium Męki Pańskiej łączy z sobą rozważania męki Jezusa Chrystusa z historyczną inscenizacją. Aktorzy przedstawiają nie tylko świat opisany na kartach Ewangelii i w kronikach historycznych, ale również często odwołują się do dylematów moralnych i etycznych współczesnego człowieka. Człowieka, któremu zadane zostaje wprost pytanie: a kogo Ty szukasz?

Organizatorem misterium jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, wraz z klaretyńską grupą pantomimy „Iuventus Dei”, która od kilku lat zachwyca swoimi przedstawienia ewangelizacyjnymi. 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 24 marca 2018 r. o godzinie 19:00. Początek w Parku Sienkiewicza, zakończenie przy Placu Wolności.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Misterium.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao