Małżeństwo - projekt na całe życie

„Małżeństwo - projekt na całe życie" to hasło łączące szereg inicjatyw Archidiecezji Krakowskiej dla uczczenia 50. rocznicy ogłoszenia Encykliki Humanae Vitae oraz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej.

W roku 2018 obchodzimy pięćdziesiątą rocznicę ogłoszenia przez bł. papieża Pawła VI Encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W związku z tym Wydział Duszpasterstwa Rodzin, wraz ze Wspólnotami i Stowarzyszeniami zaangażowanymi w posługę małżeństwom i rodzinom w naszej Archidiecezji, wyszedł z inicjatywą wspólnego świętowania tych wydarzeń.

Obok wydarzeń centralnych związanych z Pierwszymi Piątkami Małżonków w Sanktuarium św. Jana Pawła II, Dziełem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Dniem Świętości Życia w Bazylice Mariackiej w Krakowie, Ogólnopolską Pielgrzymką Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Piknikiem Rodzinnym przed Oknem Papieskim, XXVI Archidiecezjalną Pielgrzymką Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, planowanych jest osiem spotkań narzeczonych i małżonków we wszystkich rejonach naszej Archidiecezji.

Podczas ich trwania nie tylko będziemy się starać zgłębić treść samej encykliki, ale również poprzez wspólną modlitwę z narzeczonymi i małżonkami, chcemy zatrzymać się nad wartością i znaczeniem miłości małżeńskiej. Wszystkie te inicjatywy zostały objęte jakże wymownym w dzisiejszych czasach hasłem: „Małżeństwo - projekt na całe życie". 

Serdecznie zapraszamy małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, na najbliższe spotkanie rejonowe, które odbędzie się 4 lutego br. w Wieliczce, w kościele św. Klemensa - ul. Zamkowa 7.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15 prelekcją na temat „Miłość na wskroś ludzka", którą wygłosi ks. prof. zw. dr hab. Janusz Mastalski. Następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św., po której przewidziana jest modlitwa narzeczonych, małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.

Archidiecezja Krakowska, Wydział Duszpasterstwa Rodzin

Źródło: diecezja.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama