reklama

Nowenna ku czci bł. Salomei

Od 19 lutego trwa w kościele św. Andrzeja Ap. w Krakowie nowenna miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei. W niedzielę 19 sierpnia modlić się będziemy o dar trzeźwości dla naszego narodu i o wolność od innych uzależnień.

Odpowiadając na Apel Kościoła w Polsce, pragniemy w kolejnym dniu nowenny otoczyć naszą modlitwą osoby uzależnione od alkoholu i zniewolone innymi nałogami, prosząc dla nich o dar wolności wewnętrznej i wytrwania w abstynencji.

19 sierpnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 Duszpasterstwo Trzeźwości i wszystkich innych, którzy chcą włączyć się we wspólną modlitwę o trzeźwość w naszym narodzie. Tego dnia Eucharystię celebrować będzie ks. Mirosław Żak, odpowiedzialny za Duszpasterstwo Trzeźwości w Archidiecezji Krakowskiej.

19.08.2018 r. (niedziela) - kolejny dzień nowenny miesięcy

15.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.30 - Nieszpory

17.00 - Msza św., po niej modlitwy do bł. Salomei oraz uczczenie relikwii

Jeżeli nie możesz być w tym dniu razem z nami zachęcamy do duchowej łączności i odmówienia modlitwy za przyczyną bł. Salomei prosząc o dar trzeźwości dla naszego narodu i o wolność od innych uzależnień:

"Panie, któryś w bł. Salomei pochodzącej z królewskiego rodu Piastów, dał nam wzór miłości kraju ojczystego, udziel za jej wstawiennictwem naszej ojczyźnie łaski pokoju i zgody wewnętrznej, wierności Bogu, Ewangelii i Kościołowi Świętemu, a nas umocnij na drodze zdobywania koniecznych nam wartości moralnych - wierności w małżeństwach, poszanowania życia dzieci, trzeźwości i pracowitości, abyśmy przez to zapewnili sobie Twoje błogosławieństwo na życie doczesne i wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen."

Siostry Klaryski z Krakowa

ul. Grodzka 54

www.klaryski.pl

Źródło: Archidiecezja Krakowska/www.diecezja.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama