Nowy program siedleckiej Caritas “Dach nad głową”

Program “Dach nad głową” polega na pomocy w odbudowie domów rodzinom syryjskim w ich kraju.

Konferencja prasowa Caritas Diecezji Siedleckiej, dotycząca aktualnej sytuacji w Syrii oraz nowego programu naszej Caritas “Dach nad głową”, odbędzie się 2 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Caritas-  ul. Budowlana 1 w Siedlcach.

Program “Dach nad głową” polega na pomocy w odbudowie domów rodzinom syryjskim w ich kraju. Głównym celem pomocy jest umożliwienie rodzinom chrześcijańskich uchodźców z Syrii jak najszybszy powrót do ich ojczyzny. Powrót do swojego domu, odbudowanie go jest ich największym marzeniem.

Program pilotażowy prowadzony będzie w roku 2019. Caritas Diecezji Siedleckiej planuje zebrać w okresie od stycznia do końca marca 10 tys. dolarów (ok 40 tys. zł), by odbudować domy dwóm rodzinom. Do akcji zaproszeni są wszyscy chętni darczyńcy. Zachęcamy do organizowania zbiórek w środowiskach lokalnych, zakładach pracy, szkołach, rodzinach, wspólnotach itp.

Fundacja Fenicja im. św. Charbela posiada dogłębną znajomość aktualnej sytuacji w regionie i szerokie kontakty z instytucjami świeckimi i kościelnymi. Dzięki temu jest w stanie koordynować polską pomoc uchodźcom na terenie całego Libanu i południowo-zachodniej Syrii.

Pomaga rodzinom chrześcijańskim, by mogły przeżyć trudny okres w ich życiu oraz doświadczyć chrześcijańskiej solidarności i pozostając na Bliskim Wschodzie nie czuły się zapomniane.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao