Radom: wkrótce Zimowy Apel Młodych z abp. Rysiem

Arcybiskup Grzegorz Ryś z Łodzi weźmie udział w Zimowym Apelu Młodych, który odbędzie się 24 lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

W programie spotkania jest modlitwa, śpiew, możliwość adoracji, spowiedzi czy rozmowy z duszpasterzami. Wystąpi także ŚDM-owy zespół NiemaGotu, a konferencję wygłosi i adorację poprowadzi arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

- Młodzież stęskniła się za tego typu spotkaniem, który zwykle odbywa się we wrześniu. Zimowy Apel Młodych to jej inicjatywa, jak również samych duszpasterzy. Będzie to także promocja Światowych Dni Młodzieży w Panamie - informuje ks. Mariusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Przemysław Prokopczyk mówi, że to super inicjatywa. - Najbliższe takie spotkanie dopiero we wrześniu, dlatego zdecydowaliśmy, by zorganizować je w lutym. Cieszę się, że nasi duszpasterze umożliwili nam przeżycie cudownego czasu przed spotkaniem w Panamie - powiedział Przemysław Prokopczyk.

Z racji tego, że spotkanie odbędzie się pod dachem, ograniczono liczbę uczestników. Na razie zgłosiło się 1500 osób. Hala MOSiR może pomieścić 2,5 tys. osób.

Zimowy Apel Młodych odbędzie 24 lutego w hali MOSiR w Radomiu, przy ul. Narutowicza. Początek o godz. 15.00.

rm / Radom

« 1 »

reklama

reklama

reklama