Rekolekcje dla kapłanów i ich świeckich współpracowników

Zaproszenie na rekolekcje dla kapłanów i ich świeckich współpracowników – „Gaudete et Exsultate” w doświadczeniu duszpasterskim.

„Cieszcie się i radujcie” (Mt 5, 12) mówi Jezus ludziom, którzy są prześladowani lub poniżani ze względu na Jego sprawę. Pan chce o nas wszystkiego, a to co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Tymi słowami rozpoczyna swoja Adhortację Apostolską – O powołaniu do Świętości w Świecie Współczesnym, Ojciec Święty Franciszek. Jak mówić dzisiaj o świętości? Jak do niej wychowywać? Jak samemu przeżywać swoje powołanie do świętości? Papież Franciszek w swojej Adhortacji pragnie mówić o powołaniu do świętości próbując ująć je w aktualnym kontekście, z jego zagrożeniami, wyzwaniami i możliwościami.

Mając świadomość, że mówienie o świętości w sposób który faktycznie będzie miał odzwierciedlenie w naszym życiu nie jest sprawą prostą ale niezmiernie konieczną zapraszamy księży, siostry zakonne a także osoby świeckie, szczególnie te które biorą odpowiedzialność za formację katechetyczną czy też są liderami bądź animatorami w swoich wspólnotach do wspólnej refleksji nad powołaniem do świętości w oparciu o Adhortację „Gaudete et Exsultate” w czasie rekolekcji w Zembrzycach organizowanych przez Archidiecezjalny Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji.

Mamy nadzieję, że pochylenie się nad tekstem adhortacji, wspólna refleksja w czasie pracy w grupach pomoże nam samym żyć pełniej naszym powołaniem do świętości i pomóc innym w przeżywaniu tego powołania.

Zapisy na rekolekcje pod numerem telefonu 734 16-59-29 lub mailowo: recepcja@totus-tuus.com.pl.

Andrzej Lewek
Sekretariat ds Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej

***

Rekolekcje odbędą się od 10-13 października 2018 roku w Ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach. Koszt udziału w rekolekcjach to 320 zł. Zgłoszenia do 30 września.


źródło: pro-life.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao