Spotkanie Fundacji Maksymiliana Kolbego w Warszawie

W dniach 7 i 8 grudnia odbędzie się spotkanie Fundacji Maksymiliana Kolbe. W działalności Fundacji ważne jest „świadectwo pojednanych” - mówi abp Wiktor Skworc.

W programie spotkania przewidziano m.in. zwiedzanie Muzeum Żydów oraz złożenie kwiatów przy Pomniku Bohaterów Getta w Warszawie. Odbędzie się także spotkanie z kard. Kazimierzem Nyczem, które będzie dotyczyło dalszych perspektyw współdziałania na rzecz pojednania w Europie Środkowej. Fundacja podejmie również refleksję nad swoją działalnością i uzgodni plany na następne lata.

W działalności Fundacji ważne jest „świadectwo pojednanych”, a więc Kościoła katolickiego w Niemczech i w Polsce, i społeczeństw naszych krajów – podkreśla abp Wiktor Skworc. M.in. w tym celu organizowane są warsztaty dla młodych z różnych krajów europejskich, które odbywają się każdego roku w Auschwitz. Fundacja prowadzi również działalność w kilku krajach na Bałkanach, starając się prowadzić ludzi do spotkania, dialogu i pojednania. Angażuje się również na rzecz ofiar niesprawiedliwości i przemocy.

Episkopat Niemiecki reprezentuje w Fundacji abp Ludwig Schick (Bamberg) a Konferencję Episkopatu Polski metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który uczestniczy w jej pracach od 2007, kiedy to powstała Fundacja, a także ks. Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego KEP. Fundacja jest wspólnym dziełem Konferencji Biskupów Polski i Niemiec.

 BP KEP/episkopat.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama