Sprzątanie świata z Caritas

Niepełnosprawni z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, wezmą udział 3 października w akcji sprzątania lasu na terenie Powiatu Siedleckiego, której patronem będzie św. Franciszek z Asyżu.

Akcja rozpocznie się o godz. 11:00 w domku myśliwskim Koła Łowieckiego w Balach (Powiat Siedlecki – Gmina Mokobody). 

Na początku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Węgrowie przeprowadzi szkolenie z zasad segregacji odpadów. Następnie grupa osób niepełnosprawnych – uczestników warsztatów wraz z opiekunami uda się do lasu na sprzątanie, które potrwa ok. 1,5-2 godz. Po jego zakończeniu, wszyscy skierują się do strzelnicy w Balach (przy drodze nr 696), która została udostępniona przez Koło Łowieckiego „Podlasie”. Tam na wszystkich czekać będzie ognisko z kiełbaskami, przygotowane wspólnie z Panem Leśniczym z okręgu Leśnictwa Suchożebry.

Organizatorem przedsięwzięcia jest CDS WTZ w Kisielanach, a do akcji przyłączą się Warsztaty Terapii Zajęciowej z Siedlec i Skórca, przy współpracy Nadleśnictwa w Siedlcach, w tym Leśnictwa Suchożebry, PGK w Węgrowie oraz Koła Łowieckiego „Podlasie”.

Kontakt: Urszula Pietrasik, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kisielanach, tel. 514-580-282.

Źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama