Szczyrk: chrześcijanie pomodlą się o pokój i uczciwą rywalizację na igrzyskach

O pokój na świecie oraz uczciwą, szlachetną rywalizację sportowców podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, modlić się będą chrześcijanie podczas trzech nabożeństw ekumenicznych w Szczyrku Salmopolu.

Modlitwy będą się odbywać podczas trzech najbliższych niedzielnych nabożeństw ekumenicznych w parafii luterańskiej w Szczyrku Salmopolu. Pomysłodawca tej inicjatywy, ks. Jan Byrt zapowiada jednocześnie, że po wspólnej modlitwie rozda kolorowe czapki, które zebrał dotąd podczas specjalnej akcji.

Jak poinformował ks. Byrt, czapki na nabożeństwa przekazali min. burmistrz Wisły, starosta powiatu Bielskiego, burmistrz Ustronia. „Dzisiaj od kuriera otrzymaliśmy info, że jest tez przesyłka z czapkami od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dotrze późnym popołudniem” – podkreślił duchowny i przypomniał, że w Igrzyskach biorą udział skoczkowie narciarscy, którzy w parafii ewangelickiej w Szczyrku zasadzili swoje drzewko z okazji 500 lat Reformacji (1517-2017).

„To są piękne rajskie jabłonki i pięknie rosną. Piotrek Żyła jest też moim uczniem z lekcji religii ewangelickiej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Tym bardziej chcemy poprowadzić te ekumeniczne nabożeństwa” – zapowiedział. „Trzy tygodnie Olimpiady i trzy nabożeństwa” – dodał, zapraszając na pierwsze ze spotkań modlitewnych w najbliższą niedzielę, 11 lutego, o godz. 11.00 do kościoła luterańskiego w Szczyrku Salmopolu.

Luterański duchowny modlił się kilka lat temu o godne chrześcijańskie zachowanie kibiców i rywalizację pomiędzy drużynami piłkarskimi. Podczas ekumenicznego nabożeństwa w intencji Euro 2012 rozdał około 100 piłek futbolowych najmłodszym uczestnikom modlitwy. W 2014 roku modlił się o szlachetną rywalizację sportowców podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

rk / Szczyrk

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao