W niedzielę rusza akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

W całej Polsce odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów rzeczowych, które trafią do najmłodszych. Patronat honorowy nad akcją objęli abp Stanisław Budzik oraz Agata Kornhauser-Duda.

Akcja Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę jest Ogólnopolskim Programem Pomocy Dzieciom w okresie przedświątecznym. Polega przede wszystkim na organizowaniu zbiórek darów rzeczowych i przekazywaniu ich Najmłodszym. Zbierane są wyłącznie dary rzeczowe – zabawki, książki, słodycze, odzież, żywność długoterminowa i ziemiopłody, artykuły szkolne i papiernicze, czy środki czystości. 

Tegoroczna Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” odbędzie się 25 listopada i zainauguruje zbiórki publiczne organizowane w całym kraju. Akcja potrwa do 23 grudnia.

Zbiórki darów odbywać się będą we wszystkich miejscowościach całej Polski, w których zostaną zarejestrowane Sztaby Akcji. Rejestracja Sztabów potrwa do 12 grudnia 2018 r. Sztaby, które chcą zorganizować zbiórkę publiczną zobowiązane są zawiązać lokalny Komitet Społeczny i zarejestrować zbiórkę na portalu www.zbiorki.gov.pl

Poza wymiarem socjalnym i społecznym podejmowanych działań istotnym jest także wymiar duchowy, dlatego też od początku akcję wspiera metropolita lubelski abp Stanisław Budzik. Patronat nad XXVI Ogólnopolską Akcją Charytatywną "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W minionym roku swojego błogosławieństwa akcji udzielił papież Franciszek.

Sercem Akcji jest Radio Lublin. Zainicjowała ją red. Ewa Dados. Z inicjatywy regionalnej przerodziła się w Akcję Ogólnopolską, za koordynację której odpowiada Główny Społeczny Komitet Organizacyjny przy Radiu Lublin S.A. 

Od lat współorganizatorem jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej i inne odziały Caritas w kraju, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Ośrodki Pomocy Społecznej i Pomocy Rodzinie, w ubiegłym roku do grona współorganizatorów dołączyło Bractwo Miłosierdzia im. św Brata Alberta.

25 listopada 2018 w Polskim Radiu Lublin w godzinach 11-17.30 odbędzie się koncert Dar serca za Dar serca. Na scenie wystąpią przyjaciele akcji m.in.: Natalia Wilk, Tomasz Momot, Łukasz Jemioła, Jan Kondrak, Tomasz Zeliszewski, Mieczysław Jurecki, Paweł Sot, Ada Szymczak, Magda Welc, Mariusz Ostański, Dariusz Tokarzewski i Mariusz Matera, Jadwiga Kuzaka oraz zaproszone dzieci i młodzież ze szkół, przedszkoli i domów kultury.

Więcej informacji o zbiórkach i koncertach akcyjnych na www.pdpz.pl

pgo, PDPZ / Lublin

« 1 »

reklama

reklama

reklama