Wrocław zapłonie ogniem Ducha Świętego

W dniach 21-24 czerwca we Wrocławiu odbywa się inicjatywa ewangelizacyjna "Ochrzczeni Ogniem", nad którą patronat honorowy objął abp Józef Kupny.

Wyjdźmy, wyjdźmy, aby ofiarować wszystkim życie Jezusa Chrystusa.  Powtarzam całemu Kościołowi. Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody kurczowego przywiązania do własnego bezpieczeństwa.” Papież Franciszek

Międzywspólnotowa inicjatywa ewangelizacyjna "Ochrzczeni Ogniem" jest związana ze zbliżającą się uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona Archidiecezji Wrocławskiej i miasta Wrocławia oraz hasłem tego roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. 

W programie: Ewangelizacja na scenie - muzyka, śpiew, pantomima, teatr ognia, świadkowie wiary, koncerty, piknik na Wyspie Słodowej i wiele innych.

Szczegóły na ochrzczeniogniem.pl

Słowa zaproszenia do wzięcia udziału w inicjatywie ewangelizacyjnej "Ochrzczeni Ogniem" skierował do wiernych abp Józef Kupny:

Drodzy Bracia i Siostry

Wiele razy w ostatnim czasie Ojciec Święty Franciszek przypominał nam, że Duch Święty nie lubi zamkniętych przestrzeni ani drzwi, które nie są otwarte na oścież.

Członków wspólnot charyzmatycznych Papież przestrzegał wprost przed „zamykaniem Ducha Świętego w klatce”.

Dlatego z wielką radością przyjąłem informację o inicjatywie ewangelizacyjnej pt. „Ochrzczeni Ogniem”. Stanowi bowiem ona dla mnie realizację słów Piotra naszych czasów w praktyce. Nie zamykajmy się w naszych wspólnotach i parafiach, ale wyjdźmy na ulice, by wraz ze św. Janem Chrzcicielem – patronem naszej archidiecezji i miasta Wrocławia, wskazywać na Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.

Z całego serca zapraszam wszystkie wspólnoty modlitewne, charyzmatyczne oraz ewangelizacyjne, by w tym pięknym czasie podzieliły się swoim doświadczeniem działania Ducha Świętego. Wszystkich, którzy czują się uczniami Jezusa Chrystusa zachęcam do dania świadectwa swej wiary i z serca błogosławię organizatorom i uczestnikom tej niezwykłej inicjatywy.

+ Józef Kupny 

Arcybiskup Metropolita Wrocławski

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao