Zainspiruj się św. Hildegardą z Bingen!

Już w najbliższy wtorek, 27 listopada odbędzie się kolejny odcinek ewangelizacji internetowej z cyklu #TenWKtórym.

Jego gościem będzie Marek Zaremba - autor bestsellerowych książek łączących duchowość ze zdrowym odżywianiem, który opowie jak wiele dobra można współcześnie czerpać z medycyny św. Hildegardy.

Listopadowy odcinek internetowej akcji ewangelizacyjnej będzie skierowany do tych wszystkich, którzy wśród współczesnych trendów żywieniowych szukają czegoś, co przyniesie wiele korzyści zarówno dla ich ciała, jak i dla ducha. 

- Doskonałą odpowiedzią na takie potrzeby jest wiedza Marka Zaremby o zasadach medycyny naturalnej św. Hildegardy z Bingen - benedyktyńskiej mistyczki. Jej znajomość ludzkiego ciała wykraczała poza epokę, w jakiej żyła. Dziś - w trosce o swoją duchowość i zdrowie - wręcz powinniśmy czerpać z jej doświadczenia, bo zdecydowanie wyjdzie nam to na dobre - mówi Paulina Smoroń, współorganizatorka wtorkowej konferencji.

Sam Marek Zaremba jest przekonany o tym, że połączenie twórczości św. Hildegardy z jej niezwykłą duchową intuicją zaprasza do odkrywania na nowo praźródeł uzdrowienia w ścisłym połączeniu Bożego miłosierdzia z kulturą stołu. W swojej książce pt. "Medycyna naturalna św. Hildegardy" tłumaczy, że dla benedyktynki dieta nie była celem samym w sobie, lecz jedynie środkiem na drodze powrotu duszy do Boga, a zdrowie sumą wyborów podjętych dzięki kierowaniu się chrześcijańskimi cnotami. 

- Dla Hildegardy człowiek był jednością. Jej medycyna opierała się więc na poszukiwaniu harmonii między duszą, duchem i ciałem. Choroby ciała mają zgodnie z tą zasadą podłoże w chorobach duszy. Hildegarda podkreślała, że to Bóg jest dawcą zdrowia i życia i chce, aby człowiek cieszył się pełnią życia. Dlatego ważne jest, by ludzie szanowali ciało, dbali o ducha i żyli odpowiedzialnie - pisze Marek Zaremba.

Spotkanie z Markiem Zarembą pod hasłem „#TenWKtórym… stawiamy na orkisz!” rozpocznie się 27 listopada o godz. 20.00 na facebookowym profilu: Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański. Podczas konferencji widzowie na żywo będą mogli zadawać prelegentowi pytania. Więcej na temat spotkania można przeczytać na stronie: www.tenwktorym.pl/stawiamynaorkisz.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie. 

W poprzednich odcinkach o odkrywaniu talentów mówił o. Łukasz Buksa OFM, o problemach rodzicielskich opowiadał Jacek Pulikowski, z kolei Marta i Marek Babik doradzali, jak w prawidłowy sposób komunikować się w związku, a Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna.

 luk / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama