70. rocznica ingresu Prymasa Wyszyńskiego

6 lutego, o godz. 19.00 kard. Kazimierz Nycz odprawi w w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie Mszę św. dziękczynną oraz z prośbą o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

„Moim pragnieniem jest, abyśmy bardziej poznali osobę, życie i posługę Czcigodnego Sługi Bożego i przybliżyli sobie jego nauczanie, które nadal jest bardzo aktualne” – napisał kard. Nycz w liście do wiernych archidiecezji z zaproszeniem na Eucharystię.

Gniezno upamiętniło 70. rocznicę ingresu kard. Stefana Wyszyńskiego do katedry gnieźnieńskiej 2 lutego, w łączności z Dniem Życia Konsekrowanego. „Tak, jak u początków tysiąclecia Pan Bóg dał nam św. Wojciecha i św. Stanisława, tak u końca dał nam kard. Stefana Wyszyńskiego, jak wierzymy już niebawem błogosławionego” – mówił w homilii bp Krzysztof Wętkowski, który przewodniczył Eucharystii. 

Bp Stefan Wyszyński został mianowany arcybiskupem gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski w 1948 r. po śmierci prymasa Augusta Hlonda. Ingres do katedry gnieźnieńskiej odbył 2 lutego 1949 r., a cztery dni później do prokatedry warszawskiej, którą był wówczas kościół seminaryjny.

BP KEP/ www.archwwa.pl/ www.prymaspolski.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao