Autostopem do Taizé

Wakacje to czas, by złamać schematy codzienności i… wyruszyć w drogę.

Tych wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć wyjścia w nieznane i spróbować tego, czym jest prawdziwa gościnność, klerycy łódzkiego Seminarium zapraszają do udziału w autostopowej podróży do Taizé:

"Na miejscu będziemy uczestniczyć w tygodniowym (25–31 sierpnia), specjalnym programie, dotyczącym kwestii środowiska. Więcej: http://www.taize.fr/pl_article25705.html

Autostopową podróż rozpoczniemy dniem skupienia (21 sierpnia), który poprowadzi o. Jacek Szymczak OP z łódzkiego klasztoru oo. dominikanów. W tej chwili zadumy i refleksji będzie czas na Eucharystię, konferencję, dyskusję oraz integrację wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć w drogę."

Formularz zgłoszeniowy do udziału w dniu skupienia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoA7M4C0hn64knMByzzVpCFL_ujW6QmpSfxAiT7TFlTaO-DA/viewform

"Po co jedziemy do Taizé? Chcemy doświadczyć w międzynarodowej wspólnocie tego, co najpiękniejsze w chrześcijaństwie – życia w harmonii i prostocie, wsłuchania się w rytm serca Jezusa, budowania jedności pomimo różnic, przyjmowania spojrzenia innych na globalne problemy ludzkości. Pobyt w Taizé pozwoli nam też zaczerpnąć ze źródła przed 42. Europejskim Spotkaniem Młodych organizowanym przez Wspólnotę z Taizé, które w tym roku odbędzie się we Wrocławiu (28.12.2019–1.01.2020)."

Więcej o wydarzeniu Autostopem do Taizé na: https://www.facebook.com/events/1076463452538416/

Źródło: Archidiecezja Łódzka

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama