Bieg "Nogami po Czarnym Lądzie"

25 maja w godzinach popołudniowych Fundacja „Redemptoris Missio” organizuje w Poznaniu bieg "Nogami po Czarnym Lądzie".

To już trzecia edycja tego biegu. Tradycyjnie zbieramy na rehabilitację podopiecznych misji z Republiki Środkowoafrykańskiej. W tym roku zmieniamy miejsce Biegu - odbędzie się on w urokliwym Lesie Dębińskim.

Mamy już zamkniętą listę startową, ale dla zainteresowanych jest możliwy też udział w biegu wirtualnym zorganizowanym w dowolnym miejscu – wystarczy do nas przesłać zdjęcie z tego wydarzenia. Wszystkich Poznaniaków zachęcamy do kibicowania naszym biegaczom. Dzięki poprzednim edycjom biegu udało się nam zakupić obuwie ortopedyczne dla dzieci oraz opłacić rehabilitację niepełnosprawnym podopiecznym misji w Republice Środkowoafrykańskiej . W kraju tym od wielu lat toczy się wojna domowa, nie funkcjonuje w nim większość urzędów i szkół. Pomimo wielu problemów misja ta istnieje i dzięki wsparciu ludzi dobrej woli pomaga niepełnosprawnym. Ich sytuacja jest w Afryce bardzo trudna. Do dzisiaj na wsiach wierzy się, że niepełnosprawność dziecka jest wynikiem złych czarów rzuconych na całą rodzinę.

Wszystkie środki zebrane na biegu zostaną przekazane na rzecz misji w Republice Środkowej Afryki. Bieg odbywa się dzięki naszym sponsorom i zaangażowaniu czwórki wolontariuszy, studentów Uniwersytetu Medycznego;  Marii Warchoł, Anny Kręcichwost, Julii Buxakowskiej i Bartosza Mroczyka.

Bieg „Nogami po Czarnym Lądzie został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Poznania,  Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz przez Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

W tym roku przewidywane są:

-bieg na dystansie 5 km

-bieg na dystansie 10 km

-biegi dziecięce

-zawody Nordic Walking na dystansie 5 km

Program

14:00 - 17:00 odbiór numerów startowych w Biurze Zawodów

16:00 – rozgrzewka dla dzieci

16:15 - start biegów dziecięcych

17:00 - rozgrzewka dla dorosłych

17:15 – start biegów na dystansie 5 km i 10 km i nordic walking

19:00 - Zakończenie​

Po zakończeniu biegu wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody. Dla wszystkich uczestników - atrakcyjne pakiety startowe.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao