reklama

Bitwa o odpowiedzialność!

W dniu 20 marca odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. W marcu gościem specjalnym będzie abp Marek Jędraszewski.

Bitwa o odpowiedzialność jest codziennością każdego z nas – mężczyzn. Odpowiedzialność jest tak naprawdę istotą męskości. Jesteśmy po to, by być odpowiedzialni. Za żonę, dzieci, ale przede wszystkim za siebie – własne postawy i zachowania.

Bitwa ta rozgrywa się na dwóch frontach: z biernością i egoizmem. Bierność – to postawa wycofania – odziedziczona po Adamie – pierwszym z mężczyzn. Łatwo nam stanąć obok i przyglądać się, zaś trudniej zaryzykować stając w obronie tych, których Pan Bóg powierzył naszej trosce.

Egoizm to koncentracja na sobie. Gdy zapatrzymy się w lustro – możemy łatwo zgubić punkt dojścia. Łatwo zapomnieć o Miłości, która odbija w nas naturę Boga – wpisaną w akcie stworzenia.

Jak daję sobie radę na tych dwóch frontach? Jak radze sobie z sobą i swoimi skłonnościami?

Przyjdź, posłuchaj, przeżyj spotkanie ze Świadkiem!

Gość specjalny: Abp Marek Jędraszewski – profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, arcybiskup metropolita krakowski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski od 2014, przewodniczący Rady Naukowej KEP. członek Rady Stałej KEP, sekcji nauk filozoficznych, komisji wychowania katolickiego i wielu innych. Przewodniczący Komisji ds katechezy, szkół i uniwersytetów Rady Konferencji Biskupów Europy.

Transmisja przez stronę: mezczyzni.net

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama