reklama

Bitwa o Odpowiedzialność. Gość specjalny - o. Leon Knabit OSB!

17 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Gościem będzie o. Leon Knabit OSB.

Bitwa o wierność zaplanowana na kwietniowe spotkanie Mężczyzn Świętego Józefa będzie czasem refleksji nad najważniejszym przymiotem mężczyzny. Bóg, który jest wierny zaprosił nas do wierności - na wszystkich polach męskiej aktywności. Wierność Bogu, żonie, powołaniu, obowiązkom... Wierność jest męska, gdyż wymaga stałości. Czy dziś w XXI wieku jesteśmy zdolni do wierności?

17 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Gościem będzie o. Leon Knabit OSB. Podejmie ważny temat: "Bitwa o Wierność". Spotkanie będzie można oglądać także na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: o. Leon Knabit OSB
- prawdopodobnie najlepiej znany benedyktyn w Polsce. Od 1958 roku mieszka w Opactwie w Tyńcu. Wcześniej był kapłanem diecezji siedleckiej. Ceniony rekolekcjonista, autor wielu książek. Znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą i poczucia humoru. Był bliskim znajomym papieża Jana Pawła II.

Środa 17 kwietnia 2019

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie w Kamieniołomie,
Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2

Bitwa o Wierność to bitwa rozgrywana w każdym z nas. Wierność jest postawą dojrzałości. Decyzją porzucenia własnego egoizmu, zaś zwrócenia się ku drugiej osobie, jej potrzebom i dobru.

Pytania do małych grup:
1. Co najbardziej dotknęło poruszyło mnie w dzisiejszym spotkaniu?
2. Jakie są moje obszary bitwy o wierność?
3. Co powinienem zrobić - dziś, za tydzień, za miesiąc - aby wygrać moje bitwy?

źródło: Andrzej Lewek, Mężczyźni Świętego Józefa, mezczyzni.net

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama