Czuwajmy razem z Ojcem Pio!

Już w najbliższą sobotę, w nocy z 15 na 16 czerwca w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się 17. Czuwanie z Ojcem Pio.

To spotkanie modlitewne każdego roku gromadzi rzesze czcicieli Świętego z Pietrelciny, którzy przyjeżdżają do Łagiewnik z dalekich zakątków Polski, a nawet z zagranicy, by spędzić czas na wspólnych konferencjach i modlitwie.

Tegoroczne 17. już Czuwanie będzie poświęcone tematowi modlitwy, a hasło spotkania to „Ojciec Pio – mistrz modlitwy”. W programie wydarzenia zaplanowana jest również krótka prezentacja działalności charytatywnej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

W przerwach między konferencjami i nabożeństwami Organizatorzy zachęcają wszystkich pielgrzymów do odwiedzenia stoisk Dzieła Pomocy, które zlokalizowane będą w podziemiach sanktuarium. Spędzenie przerwy razem z Dziełem to nie tylko okazja do wypicia pysznej kawy i herbaty, ale przede wszystkim okazja do rozmów o codziennej posłudze na rzecz najuboższych.

Ponadto dla pielgrzymów przygotowano gadżety-cegiełki z cytatami oraz wizerunkiem Świętego – magnesy, bransoletki, koszulki, obrazki i medaliki. Organizatorzy mają nadzieję, że zainteresowaniem będą cieszyły się również drobiazgi wykonane przez podopiecznych Dzieła Pomocy – osoby bezdomne, uczestniczące w zajęciach Świetlicy „u Ojca Pio”, grupę wsparcia „Loretanin” oraz Centrum Integracji Społecznej. Przygotowali oni bogatą ofertę samodzielnie wykonanych toreb, gipsowych figurek oraz woreczki ze zbiorem cytatów.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że udział w Czuwaniu będzie dla każdego pielgrzyma ważnym i pięknym przeżyciem duchowym oraz okazją do spotkania z Dziełem Pomocy. 

Źródło: Archidiecezja Krakowska

Za: dziełopomocy.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao