Dzięki wspólnocie Żywego Różańca powstanie gimnazjum na Madagaskarze

W Befasy na Madagaskarze za miesiąc rozpocznie się budowa gimnazjum dla dzieci i młodzieży w wieku 13-17 lat. Będzie to dar wspólnoty Żywego Różańca archidiecezji poznańskiej.

Polscy misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej, którzy prowadzą placówkę misyjną w Befasy, chcą zachować ciągłość w edukacji, dlatego prosili o wsparcie dla budowy gimnazjum. 

Szkoła będzie budowana w dwóch etapach. W 2019 r. powstaną dwie klasy, docelowo zostanie dobudowano jeszcze jedna sala lekcyjna, pokój nauczycielski i toalety. W szkole będą uczyć się dzieci w wieku od 13 do 17 lat. Prace budowlane determinuje w dużym względzie pogoda, bo podczas pory deszczowej osada odcięta jest od świata. 

Jest to już drugi dar Żywego Różańca Archidiecezji Poznańskiej dla Befasy. Wspólnota wsparła wcześniej budowę kościoła kwotą 25 tys. zł, obecnie przekazano taką samą kwotę na gimnazjum. 

Wspólnota Żywego Różańca w Archidiecezji Poznańskiej liczy około 80 tys. członków, którzy codziennie modlą się na różańcu oraz wspierają misję w ramach akcji „Żywy Różaniec dla misji”. 

ks. Dawid Stelmach / Madagaskar

« 1 »

reklama

reklama

reklama