reklama

Ewangelizacyjne lato w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

Ewangelizacja nadmorska, Przystań z Jezusem, ewangelizacja wioskowa czy Karawana Bożego Miłosierdzia - to ciekawe akcje ewangelizacyjne przygotowywane na tegoroczne lat w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

"Czas lata w naszej diecezji – koszalińsko-kołobrzeskiej obfituje w szereg akcji ewangelizacyjnych. Zatroskani o zbawienie bliźnich, od ponad dekady z błogosławieństwem biskupa Edwarda Dajczaka, organizujemy ewangelizacje, dzięki którym chcemy głosić Boga żywego każdej napotkanej osobie" - wyjaśnia ks. Radosław Siwiński, koordynator dzieła nowej ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

W tym roku na ewangelizacyjne lato w diecezji złożą się cztery główne inicjatywy.

Ewangelizacja Nadmorska (14-28 lipca) jest niezwykłym głoszeniem Boga na plażach leżących w granicach naszej diecezji. Po kilkudniowych rekolekcjach w Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, uczestnicy udają się do miejscowości nadmorskich, by przez 10 dni, bez pieniędzy, jedzenia i zarezerwowanych noclegów, głosić dobroć i miłość Bożą.

"Ogołocenie z dóbr materialnych i powierzenie wszystkiego Bogu, jakich niejednokrotnie doświadczyliśmy, pozwala przekonać się o nieustannej Bożej opiece i ogromnie wzmacnia ufność. Każdy dzień rozpoczyna adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie wyruszamy na plaże, gdzie mówimy świadectwa, modlimy się z ludźmi i zapraszamy na najważniejszy moment dnia-Mszę świętą, po której następuje wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie" - opisuje ks. Siwiński.

Przystań z Jezusem (17-21 lipca) to z kolei wydarzenie organizowane od kilku lat w Kołobrzegu. Jest ono związane z corocznym festiwalem muzyki elektronicznej „Sunrise”. - Wieczorami i nocami spotykamy się z uczestnikami festiwalu, aby mówić im o Jezusie - wyjaśnia kapłan.

Przystań z Jezusem jest poprzedzona kilkudniowymi rekolekcjami połączonymi z warsztatami tematycznymi (tanecznymi, muzycznymi, kerygmatycznymi), które odbywają się w Szkole Nowej Ewangelizacji w Koszalinie.

Sierpniowa Ewangelizacja Wioskowa odbywa się w parafiach, do których należą kościoły filialne znajdujące się w wioskach. Wieloletnie doświadczenie pokazuje, że praca w małej grupie przynosi wielkie owoce, dlatego wspólnota ewangelizatorów wyruszająca do parafii najczęściej liczy nie więcej niż 8 osób.

"Naszą misją jest ożywienie wiary wszystkich parafian, do których chcemy dotrzeć podejmując różnorodne działania; zabawę z dziećmi, odwiedziny mieszkańców w ich domach, podczas których rozmawiamy i modlimy się wspólnie, codzienną Mszę świętą, procesję z Najświętszym Sakramentem przez całą wieś i błogosławieństwo domów, bloków i gospodarstw oraz integracyjne spotkanie przy ognisku, łączące mieszkańców danej miejscowości" - mówi ks. Siwiński.

Karawana Bożego Miłosierdzia odbywa się we wrześniu, u schyłku lata i wieńczy czas letnich ewangelizacji. - Przez dwa lub trzy tygodnie, jadąc na rowerach w całkowitej ufności Panu, głosimy Boże Miłosierdzie wszelkiemu stworzeniu, w każdym miasteczku, wiosce, na drogach i bezdrożach, często tam, gdzie nie dociera nikt. Nie mamy planu podróży, na każdym skrzyżowaniu prosimy o Boże światło, by sam Pan wskazał w jakim kierunku jechać - wyjaśnia koordynator nowej ewangelizacji.

Widocznym znakiem akcji jest ciągnięty przez ewangelizatorów wózek z obrazem Jezusa Miłosiernego. - W miejscowościach, do których docieramy, zapraszamy mieszkańców przed Oblicze Miłosiernego Pana, aby każde utrudzone i spragnione miłości serce mogło zostać pokrzepione. Czas tej wyjątkowej ewangelizacji pozwala doświadczyć niesamowitego prowadzenia Boga i Jego Ojcowskiej troski. Podczas trudów głoszenia umocnieniem i największą radością jest dla nas widok wzruszenia i łez u tych, którzy szczerze otwierają serca przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i z ufnością oddają Mu swoją nędzę - dodaje ks. Siwiński.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych akcji dostępne są pod nr tel. 721 969 813 lub mailem ewangelizacja777@gmail.com

ks. rs, lk / Koszalin

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao