Fundacja "Redemptoris Missio": Zjazd Włóczkersów

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" stwarza pomost między osobami dobrej woli a potrzebującymi w innych krajach. Jednym z podejmowanych działań jest zjazd Włóczkersów

Zjazd ten który odbędzie się w Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", już jutro w sobotę 9 listopada o godz. 9.30 i potrwa do godz. 11.00.

Wydziergane przez Włóczkersów czapki polecą wojskowym samolotem do Afganistanu już za miesiąc. Fundacja "Redemptoris Missio" pomaga afgańskim dzieciom od 2010 roku. Z prośbą o pomoc do Fundacji zgłosili się polscy żołnierze. Fundacja rozpoczęła wysyłanie nowej, zimowej odzieży. Pewnego dnia jedna z zakonnic dostarczyła nam ponad 600 czapek. Była to Siostra Cecylia Śmiech - urszulanka z Poznania. Siostra Cecylia została zgłoszona przez Fundację jako kandydatka na „Poznaniankę Roku”. Siostra Cecylia  to osiemdziesięcioletnia zakonnica z Zakonu Urszulanek Unii Rzymskiej.  Siostra do tej pory zrobiła na drutach ponad 3000 czapek. Z inspiracji siostry Cecylii w Poznaniu powstał pierwszy w Polsce klub Włóczkersów. Podobne kluby zaczęły powstawać z całej Polsce, w bibliotekach, domach kultury, prywatnych mieszkaniach, wszędzie gdzie mogło się spotkać kilka osób i razem zrobić coś dobrego. Najliczniejsze jednak były kluby jednoosobowe, czyli panie , które dziergały w zaciszu domowym, w przerwach pomiędzy codziennymi obowiązkami. Jeden z klubów powstał nawet na oddziale kobiecym w areszcie śledczym, a czapki do Fundacji dowoziła straż więzienna.

Przykład siostry porwał do działania całą rzeszę ludzi dobrej woli. Do tej pory Włóczkersi wydziergali i wysłali do Afganistanu 75 tysięcy czapek, kolejne nawet teraz - podczas gdy Państwo czytają tą informację. Cała akcja pomocy dzieciom odbywa się zupełnie bezkosztowo. Ludzie przysyłają do Fundacji włóczkę, Włóczkersi wyrabiają z nich kolorowe cudeńka, wolontariusze Fundacji pakują je do paczek, paczki jadę na lotnisko wojskowe, skąd do Afganistanu zabierają je polscy żołnierze. W Afganistanie czapki trafiają do dzieci.

Siostra Cecylia robiąc tyle dobrego nie tylko pomaga dzieciom z Afganistanu i nie tylko rozsławia Poznań na cały kraj, ale zmienia również życie Pań dla których jest inspiracją. Wiele z nich nareszcie czuje, że to co robi jest ważne i potrzebne. Robienie na drutach to forma terapii, a zupełnie bezinteresowne robienie czegoś dla kogoś to wyraz międzyludzkiej solidarności ponad wszelkimi podziałami.  Ludzie tacy jak siostra zmieniają ten świat na lepsze.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć działania Włóczkersów prosimy aby przysłał lub przyniósł nowe, ciepłe ubrania i koce na adres: Fundacja "Redemptoris Missio" ul. Junikowska 48, 60-162 Poznań.

Do tej pory do Afganistanu trafiło 75 tys. wydzierganych przez Włóczkersów czapek. Jeśli zechcą Państwo nas jutro odwiedzić lub poinformować o naszej zlocie swoich odbiorców będziemy bardzo wdzięczni.

Dobra wiadomość jest taka: nareszcie można kupić dzieła Włóczkersów. Włóczkersi zdecydowali się też wesprzeć operacje zaćmy w Republice Środkowoafrykańskiej i przekazali swoje dzieła na aukcję na portalu społecznościowym https://www.fb.com/fundacja.redemptorismissio/

Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na wyprawę okulistów do Republiki Środkowoafrykańskiej.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama