Już wkrótce rusza festiwal "Przyjaciele Jezusa"

Przyjaciele Jezusa to inicjatywa ewangelizacyjna organizowana w Kostrzynie nad Odrą podczas rockowego festiwalu Pol’and’Rock.

Inicjatywa “Przyjaciele Jezusa” to kontynuacja "Przystanku Jezus", który rokrocznie towarzyszył podczas Przystanku Woodstock. – Wielu z nas, którzy tworzymy tę inicjatywę, to ludzie, którzy byli mocno zaangażowani w “Przystanek Jezus“. W tym momencie zmieniamy troszeczkę formułę i będziemy się nazywać „Przyjaciele Jezusa” – powiedział ks. Tomasz Matyaszczyk, jeden z organizatorów. podczas środowej konferencji prasowej.

Dodał, że "trochę jesteśmy zainspirowani tym, co papież Franciszek mówił po Synodzie Młodych, kiedy pokazywał, że tak naprawdę sposobem na głoszenie Ewangelii dzisiaj ludziom młodym musi być zaproponowanie przyjaźni, musi być wejście w relacje i musi być spotkanie. I ponieważ to w czasie tych spotkań ewangelizacyjnych się działo, chcemy to kontynuować i w tym roku przybieramy taką właśnie nazwę: „Przyjaciele Jezusa”. 

Aby dołączyć do ewangelizatorów, należy zapisać się przez formularz dostępny na stronie: www.pj-przyjacielejezusa.pl. - Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie, które formując się posiadają relację z Panem Bogiem i chcą się nią podzielić. Jedną z ważnych rzeczy, które weryfikują uczestnictwo w naszym festiwalu jest zgoda duszpasterza, która jest obligatoryjna – informuje ks. Matyaszczyk.  

Festiwal rozpocznie się od 31 lipca i potrwa do 3 sierpnia.

Jeśli ktokolwiek chce podzielić się swoim świadectwem wiary, lubi muzykę z gatunku rock to powinien udać się na ten festiwal. “ Wszyscy otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa zbawienie darmowo, a więc i my winniśmy dawać za darmo – mówił papież Franciszek, zachęcając wszystkich wierzących do dawania świadectwa. 

Dołącz do ewangelizatorów

« 1 »

reklama

reklama

reklama