Katowice: 34. Światowy Dzień Młodzieży

Na 34. Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. o godz. 14.00. zaprosił młodych diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

W zaproszeniu odczytanym w parafiach archidiecezji metropolita katowicki przypomniał, że papież Franciszek myślą przewodnią tegorocznych ŚDM uczynił słowa Maryi „Oto Ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”. „Papież Franciszek zaprosił wszystkich młodych całego świata, by rozważyli tę ewangeliczną scenę i na wzór Maryi zdecydowali się natychmiast pójść za Bożym głosem. Czekanie na właściwy moment, trwanie w niezdecydowaniu, ciągłe rozmyślanie o przyszłości może sprawić, że nigdy nie zrealizujemy swojego powołania” - napisał abp Skworc. Przywołał też wypowiedź Papieża, który w Panamie wołał „Jesteście Bożym teraz”, co oznacza, że młodzi tworzą Kościół nie „kiedyś”, „za jakiś czas”, ale tu i teraz.

Zaproszenie metropolita katowicki skierował szczególnie do tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz do wszystkich, tworzących w parafiach wspólnoty młodzieżowe: Duszpasterstwa Akademickiego, Ruchu Światło-Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Służby Liturgicznej i innych. „Natomiast obowiązkowa jest obecność wszystkich uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie, którzy nas tam reprezentowali i po Eucharystii podzielą się z nami swoim doświadczeniem spotkania z papieżem Franciszkiem i młodymi chrześcijanami z całego świata” - podkreślił abp Skworc zaznaczając, że liczy też na obecność tych, którzy to wydarzenie – pod hasłem „Panama na Śląsku” – przeżywali w Jastrzębiu-Zdroju.

Uroczystość z katedry będzie transmitowało Radio eM (107,6 FM).

Źródło: www.archidiecezjakatowicka.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama