Katowice: XXV Wieczór Teologiczny

W czwartek 24 stycznia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się już XXV Wieczór Teologiczny. Jego tematem będą procesy małżeńskie w Kościele.

Serdecznie zapraszamy na XXV Wieczór Teologiczny, który odbędzie się dnia 24 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Jordana 18. 

Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu prawa kanonicznego, a dokładnie tematowi procesów małżeńskich w Kościele. W czasie spotkania wspomniane będą najczęściej pojawiające się tytuły prawne oraz sposób ustalania formuły wątpliwości procesowej, a także omówione zostaną kolejne etapy procesu zwykłego i procesu skróconego. 

Prelegentami będą kanoniści: ks. dr Mariusz Auguścik - wiceoficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach oraz ks. dr Rafał Dappa - wieceoficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. 

Diakoni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach przygotowali wystawę posterową, która w dniu spotkania będzie dostępna od godz. 17:00. Wspomniane plakaty naukowe zawierają kanoniczny opis małżeństwa, przeszkody, wady zgody oraz informacje o formie zawarcia związku małżeńskiego. 

Studenci i zaprzyjaźniona młodzież przedstawi krótki spektakl wprowadzający.

Zapraszamy!

« 1 »

reklama

reklama

reklama