Kielce: wyruszą pieszo na Święty Krzyż w intencji trzeźwości

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości jest organizowana od kilku lat, zawsze w pierwszy piątek Wielkiego Postu. Uczestniczy w niej zwykle 250 – 300 osób.

Trzeźwiejący alkoholicy, ich rodziny i wszyscy, którym leży na sercu sprawa trzeźwości wyruszą pieszo w piątek 8 marca tzw. Drogą Królewską na św. Krzyż, aby uczestniczyć w terenowym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, zakończonej Mszą św. w świętokrzyskim sanktuarium, sprawowaną pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele parafialnym św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. Do niesienia krzyża zachęcamy szczególnie grupy AA – zaprasza ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

W bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu o godz. 20.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Każdy z uczestników będzie miał też możliwość podjęcia abstynencji i wpisania się do Księgi Trzeźwości Diecezji Kieleckiej‚ która będzie wyłożona w bazylice.

Organizatorzy podkreślają, że społeczność osób trzeźwiejących bardzo aktywnie włącza się w przygotowanie nabożeństwa. Ich obecność z całymi rodzinami, z przyjaciółmi, wspólna modlitwa i poruszające świadectwa, jakimi dzielą się podczas drogi, opowiadając o swoich upadkach i zmaganiu z nałogiem, mają znaczenie nie tylko dla nich samych, ale zwłaszcza dla pozostałych uczestników wydarzenia.

Dla chętnych jest dostępny bezpłatny autobus MPK na trasie Kielce - Nowa Słupia. Koszty pokrywa prezydent Kielc. Po zakończeniu Mszy św. będzie również podstawiony autobus‚ który pojedzie do Nowej Słupi, a następnie do Kielc.

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości jest organizowana od kilku lat, zawsze w pierwszy piątek Wielkiego Postu. Uczestniczy w niej zwykle 250 – 300 osób.

dziar / Kielce

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao