Kraków: medyczno-rodzinny weekend u bonifratrów

Już w ten weekend w Krakowie odbędą się Dni Samarytańskie.

Wydarzenie organizowane przez Szpital Zakonu Bonifratrów, Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala Zakonu Bonifratrów oraz miejscowy konwent zakonu da możliwość skorzystania z porad specjalistów, do których dostęp związany jest z bardzo długim oczekiwaniem.

Jak podkreśla br. Paweł Krzysztof Kulka OH, przeor krakowskiego konwentu, to realne spełnienie charyzmatu zakonu, a więc posługi chorym, ubogim, cierpiącym i opuszczonym. - W myśl słów naszego założyciela Św. Jana Bożego „Czyńmy Dobro” staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom lokalnego społeczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że na co dzień dostęp do konsultacji specjalistycznych oraz badań diagnostycznych, czy porad w zakresie profilaktyki zdrowia jest utrudniony, dlatego otwieramy poradnie i gabinety dla wszystkich potrzebujących - tłumaczy. 

Dodaje, że takie działanie to nieocenione korzyści dla pacjenta. - Szybkie wykrycie problemu zdrowotnego niejednokrotnie stanowi o sukcesie leczenia, a regularne przeprowadzanie badań profilaktycznych pozwala monitorować stan naszego zdrowia - podkreśla zakonnik. 

Zainteresowani będą mogli uzyskać poradę z zakresu m.in. chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, psychologii, psychiatrii, rehabilitacji, neurologii, urologii, laryngologii czy kardiologii. Aby umówić się na konkretną wizytę należy na adres dziensamarytanski@bonifratrzy.krakow.pl przysłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania z kodem pocztowym wraz z rodzajem porady, z której chce się skorzystać.

Konsultacje będą odbywać się na terenie szpitala oraz na specjalnym stoisku przy ul. Wietora na Bulwarach nad Wisłą od 9:00 do 13:00. Ponadto na bieżąco będzie można zmierzyć poziom cukru, ciśnienie czy wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu postępowania w cukrzycy czy higieny mycia rąk.

Weekendowe wydarzenie to jednak nie tylko część zdrowotna. W sobotę od 14:30 organizatorzy zaplanowali w ogrodzie bonifraterskim także piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci, w tym cyrkowymi sztuczkami dla dzieci, pokazami edukacyjnymi Policji oraz Ratownictwa Medycznego, a także występem Przemysława Prucnala na skrzypcach elektrycznych.

Dni Samarytańskie zwieńczy uroczysta niedzielna Msza św. o godz. 18:30 w kościele bonifratrów (ul. Krakowska 48). Tuż po niej w świątyni rozpocznie się wyjątkowy koncert Stanisława Soyki. 

Szczegółowe informacje o Dniach Samarytańskich można znaleźć na stronie www.bonifratrzy.pl

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao