Licheń: Misjonarz opowie o niewolnictwie w Afryce

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w ramach „Wolni-Niewolni - kampania przeciwko handlowi ludźmi w Afryce” odbędzie się spotkanie z o. Jeanem de Dieu Bukuru, który opowie o problemie niewolnictwa w krajach Afryki.

Pochodzący z Burundi o. Jean de Dieu jako nastolatek na własnej skórze doświadczył koszmaru niewolnictwa. Został wówczas porwany przez rebeliantów wraz z kilkunastoma innymi chłopcami. Podczas krwawej wojny domowej byli zmuszani do pracy niewolniczej. Po tych traumatycznych wydarzeniach, urodzony w 1978 roku mężczyzna, wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Afryki.

Studiował między innymi w Ghanie, Zambii i Jeruzalem, gdzie otrzymał święcenia diakonatu w 2010. W 2011 został wyświęcony na prezbitera i do 2013 roku pracował na parafii w Mozambiku jako proboszcz. Obecnie kończy studia w Nairobi na kierunku stosunków międzynarodowych. Zasiada też w Radzie Nadzorczej HAART Kenya– organizacji, która zajmuje się zwalczaniem niewolnictwa i udziela pomocy ofiarom tego procederu w krajach Afryki.

Misjonarz wygłosi świadectwo podczas homilii na wszystkich niedzielnych Mszach Świętych odprawianych w bazylice (6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00). Po każdej Eucharystii będą zbierane fundusze wspierające organizację HAART Kenya.

Kampania Wolni-Niewolni organizowana jest przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) Trwa od stycznia do czerwca 2019 r. Jej celem jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji dzieci oraz osób dorosłych - ofiar handlu ludźmi w Afryce. Zebrane fundusze będą przekazane dla organizacji HAART Kenya i pozwolą powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Świadectwa będzie można słuchać także poprzez transmisje na Facebook’owej stronie Sanktuarium oraz kanale Sanktuarium na Youtube. Msza Święta o godzinie 12.00 będzie także transmitowana przez Telewizję Wielkopolską.

Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao