Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu zapraszają na Mszę Św i konferencję

Podczas spotkania ks. prof. dr hab. Włodzimierz Wołyniec - Rektor PWT we Wrocławiu - wygłosi konferencję pt. „Ojciec – miłość i cierpienie”.

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają panów do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, które odbędzie się w piątek 22 listopada w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie się o 18.30 adoracją oraz spowiedzią. Następnie zostanie odprawiona Eucharystia, po której ks. prof. dr hab.  Włodzimierz Wołyniec - Rektor PWT we Wrocławiu - wygłosi konferencję pt. „Ojciec – miłość i cierpienie”.

Nikt nie rodzi się gotowy do ojcostwa. Metodą prób i błędów trzeba się tego uczyć, mając przed oczyma Ojca, który jest w niebie. Każdy ojciec w swoim rodzicielstwie przeżywa cierpienie i miłość wobec swoich dzieci. Kocha kiedy przychodzą na świat ale i cierpi, gdy spotyka je coś złego. Cierpi ale i kocha kiedy grzeszą, i błądząc, schodzą na złą drogę. I w swoim cierpieniu z miłością przebacza, gdy wracają do domu. Miłość i cierpienie są ze sobą nierozerwalnie związane, jak dwie strony tej samej monety. A w życiu nie zawsze wypada tylko orzełek.

Czerpiąc z miłości Chrystusowej i uczestnicząc w cierpieniach Chrystusa, ojciec doznaje od Niego wielkiej pociechy, która pomaga mu we właściwym rozwijaniu swojego ojcostwa. A wtedy zrozumie, że, „cierpienie twe pójdzie w niepamięć, jak deszcz miniony je wspomnisz” (Hi 11,16).

Czy jest możliwa miłość ojcowska bez cierpienia? Czy cierpienie ojca nie wynika właśnie z jego miłości wobec dziecka? Posłuchajmy słowa ks. Włodzimierza Wołyńca, który spróbuje nas przeprowadzić przez ten gąszcz niełatwych dylematów?

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na mezczyzniwewroclawiu.pl.    

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao