Nina Nowak - czołowa śpiewaczka polska zaśpiewa w Warszawie w Dzień Zaduszny

Nina Nowak, czołowa polska śpiewaczka klasyczna, zaśpiewa w Warszawie w niedzielę 3 listopada w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej na uroczystej Mszy Św. oraz koncercie po Mszy w Dzień Zaduszny.

Koncert i Msza św. dedykowane są pamięci zmarłych w Dzień Zaduszny. W programie koncertu przewidziane są najpiękniejsze arie i pieśni sakralne.

Nina Nowak (rodzaj głosu-contralt) występuje z najbardziej elitarnymi orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą.
Artystka  pochodzi z rodziny  z dużymi tradycjami muzycznymi. Jak sama często podkreśla, pochodzi z Podkarpacia, urodziła się w pięknym starodawnym mieście, Przemyślu.

Specjalizuje się w muzyce symfonicznej - styl od klasyki do muzyki rozrywkowej, poprzez operetkę, musical, muzykę filmową czołowych polskich i międzynarodowych kompozytorów oraz muzyce sakralnej. Od 2004 roku współpracuje z najwybitniejszym polskim kompozytorem Krzysztofem Pendereckim. Wystąpiła w jego Te Deum, Reguiem Polskim, Credo, Siedem bram Jerozolimy.

Angażuje się w charytatywną działalność na rzecz głodujących krajów Afryki oraz na rzecz pokoju na Bliskim Wschodzie. Zaśpiewała na uroczystościach kanonizacji Jana Pawła II a także podczas Mszy celebrowanej przez papieża Franciszka.
W czerwcu tegoż roku, na zaproszenie prezydenta UEFA Michela Platiniego zaśpiewała na wielkiej Gali UEFA Euro 2012 otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Artystka nagrała z Orkiestrą Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie płytę „Najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, światowe przeboje polskiej i międzynarodowej muzyki filmowej”.
W marcu 2014 roku zaśpiewała na Wielkiej Gali Pokoju z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Jordanii ku czci wszystkich poległych w walkach w Gazie i Bliskim Wschodzie, zorganizowanej przez króla i królową Jordanii, na której były czołowe głowy państw wspierających pokój na świecie.

Wspiera Międzynarodowy Czerwony Krzyż, głodujące dzieci Afryki i Azji, które regularnie odwiedza. Wspiera misje pokojowe,  budowę szpitali, terenów objętych wojną dalekiej Azji oraz pokoju na Bliskim Wschodzie. Wspiera  również kobiety krajów arabskich w budowie szpitali - sekcji ginekologicznej i badań każdej kobiety z tym związanych.

Jak podkreśla artystka, największym dla niej zaszczytem była współpraca z Ojcem Świętym Janem Pawłem II: charytatywne koncerty na Watykanie, wspieranie Międzynarodowego Czerwonego Krzyża na rzecz ludzi chorych i potrzebujących, objętych wojną oraz koncerty na światowych zjazdach młodzieży, wszystko zawsze charytatywnie, którym przewodniczył Ojciec Święty — dla Boga i dla troski o drugiego człowieka.

W minionym roku artystkę można było usłyszeć na wielu pięknych  koncertach, między innymi na uroczystościach wojskowych - 100-leciu Święta Niepodległości Dowództwa Sił Zbrojnych RP,100-leciu Lotnictwa Państwa Polskiego w Warszawie.
Zaśpiewała również  charytatywnie na Światowym Zjeździe Lotników w Warszawie organizowanym przez Dowództwo Sił Zbrojnych, kiedy to do stolicy zjechali z całego świata żyjący lotnicy, którzy walczyli podczas II Wojny Światowej z hitlerowskimi Niemcami oraz na uroczystościach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w 2019 r.

Nina Nowak, www.ninanowak.eu

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao