Patriotyczny weekend w licheńskim sanktuarium

W najbliższy weekend w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym obchodzony będzie Dzień Solidarności i Wolności (31.08) oraz 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (01.09).

Poprzez udział w uroczystych Mszach św., dźwiękiem dzwonu „Maryja Bogurodzica” oraz koncertem patriotycznym „Błękitne rozwiń sztandary” w najbliższy weekend w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym obchodzony będzie Dzień Solidarności i Wolności (31.08) oraz 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (01.09).  

Patriotyczny weekend w licheńskim sanktuarium rozpocznie się sobotnią Mszą św. o godz. 12.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. W Dniu Solidarności i Wolności, będącym polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 31 sierpnia w rocznicę porozumień sierpniowych, odbędzie się koncert zatytułowany „Błękitne rozwiń sztandary” w wykonaniu muzyków związanych z licheńską bazyliką – chórzystów z chóru „Virtus Dei”, Natalii Cieślak, solistki chóru „Stabat Mater”  oraz organistów – pani Barbary Kaczor oraz pana Jacka Hyżnego.

Z kolei w niedzielę, 1 września,  obchodzić będziemy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Dzień rozpocznie się bardzo wcześnie bo już o godz. 4.45, w godzinę wybuchu wojny. Licheń i okolicę obudzi „Maryja Bogurodzica” – największy dzwon w Polsce. O godz. 9.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej wierni modlić się będą na różańcu odmawianym w instancji poległych w czasie II wojny światowej.  

Kwadrans przed południem po raz kolejny (ale nie ostatni) w tym dniu zabrzmi dzwon „Maryja Bogurodzica” w hołdzie Obrońcom Ojczyzny.

Centralnym punktem licheńskich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej będzie uroczysta Eucharystia w licheńskiej bazylice, którą w samo południe będzie celebrował ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po zakończonej celebracji kapłani, asysta liturgiczna oraz wierni udadzą się pod pomnik Armii Krajowej, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

O godz. 15.00 w nawie głównej licheńskiej bazyliki zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której po raz trzeci tego dnia zabrzmi „Maryja Bogurodzica” obwieszczająca przesłanie „Pokój Tobie, Ojczyzno”.

Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium

« 1 »

reklama

reklama

reklama