Quo Vadis twórco? Dzień Katolickich Artystów i Twórców Kultury w Łodzi

Naszym pragnieniem jest aby kultura i sztuka zachęcała do dobra, niosła nadzieję, a przede wszystkim kształtowała człowieka ku miłości bliźniego i świata - wskazują twórcy organizowanego po raz drugi Dnia Katolickich Artystów i Twórców Kultury.

Wydarzeniu, które tym razem odbędzie się 16 marca w Łodzi towarzyszy hasło: "Quo Vadis twórco?".

- Bliskie nam są słowa papieża Franciszka, który mówił: "nadszedł czas, by mając na uwadze kulturę, która dostrzega wartość dialogu jako formy spotkania, dążyć do zgody i do wspólnych ustaleń, jednak nie w oderwaniu od troski o społeczeństwo sprawiedliwe, zdolne do pamięci i nikogo nie wykluczające" - przekonuje organizatorzy spotkania.

Dialog to cel projektu GOoDstage , którego pierwszą ważną misją jest zorganizowanie pierwszej edycji „Dni Katolickich Artystów i Twórców”. - Planujemy także rozwijać cyklicznie tę inicjatywę w innych miastach w Polsce - przekonują organizatorzy.

- Wiemy jak ważne jest, aby twórcza scena w Polsce była obfitsza w wartościowe projekty muzyczne, filmowe i inne wydarzenia, które pomogą zmieniać życie. Pragniemy, aby projekty artystyczne, które mają bardzo duży wpływ na nasze życie, były przepełnione dobrymi wartościami - podkreślają organizatorzy spotkania.

Gośćmi spotkania będą m.in. ewangelizator i zarazem muzyk-perkusista Witold Wilk, muzyk Darek Malejonek, ewangelizator i producent Piotr Chomicki oraz artystka Paulina Nawrot. - Podczas spotkania w Łodzi oprócz części konferencyjnej i wspólnej modlitwy będziemy także uczestniczyć w godzinie świadectw. To odpowiedź na prośby uczestników pierwszego spotkania, które odbyło się w grudniu w Warszawie - mówi Katarzyna Laskowska.

Wydarzenie odbędzie się 16 marca w łódzkiej parafii Najświętszego Imienia Jezus. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc udział należy zgłosić za pośrednictwem strony www.goodstage.pl. Patronem wydarzenia Jest Katolicka Agencja Informacyjna.

mip (KAI) / Łódź

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama