Trzecia rocznica Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

Ogólnopolskie obchody trzeciej rocznicy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w najbliższy weekend.

Odnowienie aktu nastąpi w niedzielę podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai.

Bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych, przypomina, że poprzez złożony trzy lata temu akt Kościół wyraził wolę, by Jezus „rzeczywiście panował w naszej ojczyźnie, w naszych wspólnotach rodzinnych, ale i w całym społeczeństwie”. - Ten akt był publicznym wyznaniem wiary. Zobowiązaliśmy się wtedy, że będziemy nie tylko w Niego wierzyć, ale też wypełniać to wszystko, do czego On nas zaprasza przez Ewangelię – podkreśla.

– Te coroczne spotkania nabierają coraz większego rozgłosu, bo nie bez znaczenia jest to, aby mówić i przypominać, że ten akt, który dokonał się trzy lata temu, to jest tylko początek drogi, a nie jej koniec, jak to zaznaczyli księża biskupi w komentarzu do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – uważa ks. prof. Marek Chmielewski, konsultant Delegata KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

W najbliższą sobotę w łagiewnickiej Auli Jana Pawła II odbędzie się ogólnopolskie sympozjum nt. „Króluj nam, Chryste!”. Eucharystii w Godzinie Miłosierdzia przewodniczył będzie abp Andrzej Dzięga.

Odnowienie Jubileuszowego Aktu nastąpi w czasie Mszy św. w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w niedzielę o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, przewodniczący Zespołu KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych. Mszę św. poprzedzi Nabożeństwo do Ducha Świętego, któremu o godz. 10.00 w kaplicy klasztornej będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek, a po nim ekspiacyjną drogę krzyżową do bazyliki poprowadzi ks. Ryszard Barglik-Makowski.

– Proklamacja tego aktu to jest jak uderzenie w wielki dzwon, który ma obudzić, który ma uświadomić nam to, do czego zobowiązaliśmy się przez chrzest św. Chodzi o to, żeby wszystkim nam przypomnieć, że powinniśmy naprawdę zacząć żyć po chrześcijańsku. Królestwo Boże jest w nas, Królestwo Boże od nas się zaczyna, od naszych serc, od naszej przemiany – mówi ks. prof. Chmielewski.

Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP Andrzeja Dudy 19 listopada 2016 r., na zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia w Polsce. Dzień później akt odmawiany był we wszystkich polskich kościołach podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

md / Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama