Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Biskupi poprowadzą procesje na cmentarzach

W uroczystość Wszystkich Świętych kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy archidiecezji warszawskiej odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach.

Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy.

W piątek, 1 listopada biskupi odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w tym roku odprawi Mszę św. o godz. 13.00 w kościele św. Katarzyny na Służewie, a następnie poprowadzi procesję na tzw. starym cmentarzu przy kościele.

O tej samej porze rozpoczną się Msze św. pod przewodnictwem biskupów pomocniczych: bp Piotr Jarecki odprawi Mszę św. o godz. 13.00 w kościele św. Marii Magdaleny i poprowadzi procesję na Cmentarzu Wawrzyszewskim, a bp Rafał Markowski odprawi Mszę św. o godz. 13.00 i poprowadzi procesję na Cmentarzu Wolskim.

Na Powązkach, o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w kościele św. Karola Boromeusza. W tym roku będzie jej przewodniczył bp Michał Janocha, który potem poprowadzi procesję na Cmentarzu Powązkowskim. Z kolei mieszkający w Warszawie biskup senior drohiczyński bp Tadeusz Pikus o godz. 11.30 odprawi Mszę św. w kościele św. Ignacego z Loyoli, po czym poprowadzi procesję na Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej.

Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy. O godz. 18.00 kard. Nycz poprowadzi procesję żałobną z modlitwą za zmarłych arcybiskupów warszawskich a o godz. 19.00 rozpocznie się Msza św. w czasie której artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta.

źródło: awo/archwwa.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama