XII Metropolitalne Święto Rodziny w aglomeracji śląskiej

Od 18 maja do 2 czerwca potrwa XII Metropolitalne Święto Rodziny. „Rodzina – wspólnota pokoju” - to tegoroczne hasło wydarzenia.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu o godz. 17.00. Inicjatorką i koordynatorem MŚR jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, patronat honorowy sprawuje Metropolita Katowicki oraz bp Jan Kopiec, ordynariusz gliwicki. To jedyne w całej Polsce przedsięwzięcie w takiej formie poświęcone promocji rodziny i wartości z nią związanych.

19 maja o godz. 12.00 w katowickiej katedrze abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. w intencji jubilatów małżeńskich. We wspólnym świętowaniu Jubileuszy Małżeńskich weźmie udział ok. tysiąc par z całej archidiecezji katowickiej.

Inicjatywa Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym metropolitą górnośląskim do Rzymu w 2007 r. przy grobie św. Jana Pawła II.

W organizację Metropolitalnego Święta Rodziny włączają się przede wszystkim władze samorządowe śląskich miast, stowarzyszenia, organizacje społeczne, lokalne media, osoby prywatne oraz całe rodziny. Merytoryczno-organizacyjną pomoc zapowiedział Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Efektem współpracy będą przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, panele dyskusyjne, sympozja, wystawy, wykłady, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny, pikniki i przeróżne okolicznościowe wydarzenia.

W liście intencyjnym Prezydent Miasta Zabrze i Metropolita Katowicki napisali m. in.: „Jak zawsze wspólnymi siłami pragniemy zachęcić wszystkich ludzi dobrej woli do próby szerszego spojrzenia na rodzinę, która jest nie tylko podstawową komórką społeczną, ale również środowiskiem kształtującym rozwój człowieka. Stąd rodzina pozostaje też pierwszą i niezastąpioną wychowawczynią do życia w pokoju” i dodali: „Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze metropolitalne przedsięwzięcie na rzecz wsparcia rodziny może z powodzeniem rozwijać się w wymiarze ogólnopolskim. Podobnie jak w ubiegłych latach ufamy, że XII Metropolitalne Święto Rodziny zrodzi obfite dobro, które zaowocuje – tak bardzo nam potrzebnym – pokojem na gruncie więzi międzyludzkich i metropolitalnych”.

Szczegółowy program tegorocznego Metropolitalnego Święta Rodziny znajduje się pod adresem: www.swieto-rodziny.pl

Źródło: Archidiecezja Katowicka
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama