Jasna Góra: duchowa pielgrzymka Żywego Różańca

Członkowie i zelatorzy Żywego Różańca stawią się w tym roku przed tronem Matki Bożej sercem. W dniach 5-6 czerwca 2020 r. odbędzie się VIII Duchowa Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

W tym roku pielgrzymi nie będą mogli w większości fizycznie przybyć na Jasną Górę. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią ich pielgrzymka będzie miała charakter duchowy. Na Jasną Górę przybędą natomiast przedstawiciele Żywego Różańca w Polsce, którzy poprowadzą dwudniowe czuwanie. Będzie ono transmitowane za pośrednictwem Radia Maryja, Telewizji Trwam i strony internetowej jasnagora.pl.

Co będzie w programie pielgrzymki?

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: Wszystko postawiłem na Maryję. Pielgrzymkę rozpoczniemy w piątek 5 czerwca o godz. 20:20 transmisją modlitwy różańcowej. O godz. 21:00 pielgrzymi modlić się podczas Apelu jasnogórskiego. Rozważanie apelowe poprowadzi ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca, a błogosławieństwa udzieli abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, opiekun Żywego Różańca z ramienia KEP. W sobotę 6 czerwca o godz. 13:30 rozpocznie się transmisję Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu za pośrednictwem Telewizji Trwam.

Podczas pielgrzymki Żywy Różaniec rozpocznie także trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Temat, który w tym rok będziemy rozważać, również na łamach miesięcznika formacyjnego „Różaniec”, to: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Odczytane zostanie również słowo, które skierował do pielgrzymów abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski. Nie zabraknie również tradycyjnej pamiątki z pielgrzymki. W tym roku będzie to obrazek z wizerunkiem Stefana kard. Wyszyńskiego z modlitwą „Aktu osobistego oddania Matce Bożej”. Obrazek będzie dołączony do czerwcowego numeru miesięcznika „Różaniec”.

W tym trudnym czasie dla całego świata członkowie i zelatorzy Żywego Różańca nie ustają w modlitwie. Zachęcają, aby być razem z nimi duchowo na Jasnej Górze 5-6 czerwca. - Jeśli stawimy się wszyscy – ponaddwumilionowa armia Żywego Różańca – być może będzie to największa w historii Ogólnopolska Duchowa Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę - mówią.

Czym jest wspólnota Żywego Różańca?

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. W jaki sposób to się dzieje? Bardzo prosto. Żywy Różaniec tworzą róże/koła różańcowe. Do jednej róży należy 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc). Dzięki temu róża codziennie odmawia cały Różaniec.

Codzienny dziesiątek odmawiamy w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach wyznaczonych prze papieża na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski.

Za: Stowarzyszenie Żywy Różaniec

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama