Mąż i ojciec w autorytecie rodziny

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na kolejne spotkanie mężczyzn oraz do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa, które odbędzie się w piątek 28 lutego w kościele św. Piotra i Pawła, przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu i rozpocznie spowiedzią oraz adoracją o 18.30.

Następnie zostanie odprawiona Eucharystia, po której Janusz Łopata - mąż i ojciec, wdzięczny chrześcijanin, rolnik, strażak, pedagog, terapeuta, alkoholik, wygłosi konferencję pt. „Mąż i ojciec w autorytecie rodziny”.

Chłopak, nastolatek, mężczyzna, ojciec, dziadek – różne etapy w swoim życiu przechodzi mężczyzna. We wczesnym okresie poszukuje autorytetów, w późniejszym sam nim się staje dla wielu osób, również dla swojej rodziny. To duma ale i odpowiedzialność. Zdarza się jednak czasami, że ojcu brakuje siły, woli i energii a rzeczywistość za bardzo skrzeczy i „czarny dzień go przeraża, strach go przygniata jak mara, niby król gotowy do boju”. (Hi 15,24)

I wtedy z pomocą przychodzi rodzina i jej autorytet. Mężczyzna podnosi opuszczoną głowę i mówi: „muszę to zrobić bo jestem ojcem, powinienem tak postąpić, bo jest to dobre dla mojej rodziny, liczę się z jej opinią, umacnia mnie i wzrastam w niej, kocham ją i jestem kochany”. Autorytet rodziny zbudowany na wartościach chrześcijańskich zaczyna kształtować nowego, odpowiedzialnego męża i ojca.

Przed spotkaniem Mężczyźni Świętego Józefa zachęcają każdego uczestnika do refleksji nad swoim autorytetem. Czy wynika on z pełnienia jakiejś funkcji, roli społecznej, przynoszonej do domu wypłaty czy raczej jest oparty na uznaniu i zaufaniu? Jak wygląda autorytet mojej rodziny? Następnie będzie można skonfrontować własne przemyślenia ze słowami Janusza, który przybliży problematykę autorytetu w oparciu o swoje życiowe doświadczenie i wiedzą formalną.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na mezczyzniwewroclawiu.pl.

Mężczyźni Świętego Józefa we Wrocławiu

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao