Wesele Wesel 2020 - Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.

Od 31 lipca do 2 sierpnia odbędzie się w Radomiu XXVI ogólnopolskie "Wesele wesel".

Wesele Wesel 2020 - Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli.

Ks. Władysław Zązel, Ks. Mirosław Kszczot, Koordynatorzy z Komitetem Organizacyjnym oraz Stowarzyszenie Wesele Wesel (www.weselewesel.pl) uprzejmie informują, że w Radomiu odbędzie się XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe Wesele Wesel w dniach 31.7.-2.8.2020.

Wkrótce po upadku Polski zdano sobie powszechnie sprawę, że główną przyczyną klęski był alkohol. Dlatego też patrioci zabiegający o odzyskanie wolności widzieli ratunek w bractwach trzeźwości. Tak było m.in. na Górnym Śląsku (zabór pruski), gdzie pijaństwo stało się prawdziwą plagą społeczną w pierwszej połowie XIX w. W uroczystość Matki Boskiej Gromnicznej 1844 r. ks. Alojzy Ficek, wraz o. Szczepanem Brzozowskim, franciszkaninem, ogłosił, iż pragnie wprowadzić w swej parafii abstynencję od wódki i napojów spirytusowych. Efekt? Do końca roku 1844, a więc zaledwie w ciągu kilku miesięcy, właściciele śląskich gorzelni zlikwidowali 300 (!) przedsiębiorstw produkujących wódkę, zmalała też znacznie liczba przestępstw.

W dzisiejszych czasach stajemy przed większymi wyzwaniami niż nasi przodkowie. Dlatego potrzebne są bardziej radykalne środki. Krzewiąc ideę wesel bezalkoholowych okazujemy naszym braciom i siostrom wielką, chrześcijańską miłość, gdyż dajemy im szansę na wejście do wiecznej szczęśliwości w Niebie, a mając wesele bezalkoholowe otwieramy swej przyszłej rodzinie bramy Niebios.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wspólnego wspominania naszych wesel bezalkoholowych, by dzięki temu świadectwu spełniło się życzenie praojców: wiara naszych ojców niech będzie wiarą naszych dzieci.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama