Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Kamil Durczok , Piotr Kraśko , ks. Bartłomiej Król, Agnieszka Mrożek , ks. Robert Nęcek , Katarzyna Wiśniewska

Bitwa o Kościół

ISBN: 978-83-7580-202-3
wyd.: Wydawnictwo Salwator 2011

Wybrane fragmenty

Od Wydawcy


(...) co słyszycie na ucho,
rozgłaszajcie na dachach (Mt 10, 27a)


Kamil Durczok, Ks. Bartłomiej Król SDSOd Wydawcy

Książka Bitwa o Kościół nie jest próbą wzburzenia emocji. Nie jest też szukaniem i oskarżaniem winnych. Nie jest w końcu zapisem afer. Jest próbą dialogu i wyrazem otwartości Kościoła na stawiane zarzuty i zadawane pytania.

Wokół spraw Kościoła toczy się wiele cichych dyskusji, narasta podejrzliwość, tworzą się teorie spiskowe. Kościół staje się dla mediów tematem interesującym i jednocześnie niezwykle trudnym. Może więc to najwyższy czas na tę rozmowę.

Bitwa o Kościół nie jest bitwą o wpływy. Jest dążeniem do prawdy. Jest bitwą o godność i dobre imię. Jest też wyrazem szacunku dla odmiennych poglądów i odpowiedzią na stawiane dziś pytania.

Przedstawione w książce problemy mogą budzić skrajne emocje, ale to nie oznacza, że można je pozostawić bez komentarza. Byliśmy świadkami każdego prezentowanego wydarzenia. Wiele z tych dyskusji odbywa się do dzisiaj na forum mediów i po cichu komentowane są wśród znajomych. Niektóre z tych spraw są bolesne, wiele dotyczy sumienia i godności człowieka.

Redaktor Piotr Kraśko, rozpoczynając tę rozmowę, zwrócił uwagę, że takiej dyskusji nie mieliśmy w Polsce od 20 lat: „(...) o wszystkim, o czym raczej tylko myślano — w tej książce mówi się głośno. O wszystkim”.

Autorzy książki nie szukają sensacji, nie próbują nawet atakować. Chcą rozmawiać.

Ks. Bartłomiej Król SDS
Dyrektor Wydawnictwa Salwator

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: media telewizja Episkopat biskupi prasa dziennikarze Bitwa o Kościół Kościół katolicki w Posce
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W