Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jean Monbourguette

Pokochać na nowo

ISBN: 978-83-60703-15-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

PEŁNA ŚWIADOMOŚĆ STRATY: OGROMNA ROZPACZ

Stopniowo zaczynamy uświadamiać sobie, co utraciliśmy.

Musimy doświadczyć kilku mniejszych "pasji" (przypływów wielkiej miłości i wielkiego bólu), zanim rozpocznie się Wielka Pasja prowadząca do odnowionego Życia.

Rodzina i przyjaciele starają się złagodzić cios: "To minie", "Wychodzisz z tego", "Pogodzisz się z tą stratą", "Trzeba żyć dalej". Chcą skłonić nas do racjonalnego myślenia.

Pewnego dnia jednak coś wybucha. Dramatyczny incydent, przypadkowe spotkanie — i wszystko staje się jasne: "To koniec. Ukochana osoba odeszła na zawsze".

Powoli ogarnia nas smutek i dociera do wszystkich zakamarków ciała i duszy. Zapadamy się w otchłań, której opieraliśmy się tak długo. Tracimy rachubę czasu i miejsca. Wpadamy w niekontrolowany szloch, a naszym ciałem wstrząsają dreszcze smutku. Zaczynamy się obawiać, że tracimy rozum.

A później, wtedy gdy nawet tego nie oczekujemy, u wylotu tunelu pojawia się przebłysk światła. Zaczynamy wkraczać w inny świat wspierani poczuciem wyzwolenia. Przetrwaliśmy burzę i dożyliśmy jasnego, spokojnego dnia.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć smutek cierpienie czas niewierność rozpacz zdrada rozwód separacja wsparcie pasja opuszczenie strata osamotnienie żałoba utrata stadia żałoby szloch
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W