Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jean Monbourguette

Pokochać na nowo

ISBN: 978-83-60703-15-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

UDZIELENIE PRZEBACZENIA

Gdy tylko zaczniemy doświadczać pokoju płynącego z poczucia uzyskania przebaczenia, będziemy lepiej przygotowani na to, aby udzielić go osobie, która nas zostawiła. Niezależnie od tego, czy rozstanie było następstwem śmierci, czy rozwodu, chcąc złagodzić, a ostatecznie przezwyciężyć uczucie gniewu spowodowane stratą, musimy zdobyć się na przebaczenie.

Bez niego będzie bardzo trudno przejść do następnego stadium polegającego na przyjęciu spadku. Jak zaakceptować emocjonalny spadek po osobie, na którą wciąż jesteśmy zagniewani? Żadna relacja nie jest doskonała, a między bliskimi osobami zawsze jest coś, co wymaga przebaczenia. Dodatkowo w przypadku śmierci lub rozwodu możemy mieć żal do współmałżonka za to, że zostawił nas sam na sam z rodzicielskimi i finansowymi zobowiązaniami pośród uczucia żalu i bólu.

Przebaczenie drugiej osobie pomoże nam pozbyć się dręczącego poczucia żalu.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć cierpienie czas przebaczenie niewierność zdrada rozwód separacja wsparcie opuszczenie strata osamotnienie żałoba utrata stadia żałoby udzielenie przebaczenia spadek emocjonalny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W