Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jean Monbourguette

Pokochać na nowo

ISBN: 978-83-60703-15-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

SIÓDME STADIUM: PRZYJĘCIE SPADKU

To stadium obejmuje coś więcej niż tylko pogodzenie się ze stratą ukochanej osoby i zagojenie ran, a nawet powrót do "normalnego życia". Polega bowiem na upominaniu się o siły, miłość i cechy ukochanej osoby, którą straciliśmy. Każdej więzi opartej na miłości towarzyszy skłonność do tworzenia wyidealizowanego wizerunku kochanej osoby. Mówi się nawet, że często zamiast w prawdziwej osobie zakochujemy się w jej ideale. To zjawisko polegające na pomieszaniu w równych proporcjach fantazji z rzeczywistością pozwala wyjaśnić siłę pierwszej miłości. Zakochani zapewniają się nawzajem, że czują, jak gdyby znali się od zawsze.

Gdy zatem dochodzi do rozstania, kochankowie odczuwają, że tracą część siebie. Czasami, gdy po wielu latach wspólnego życia umiera jedno z małżonków, Wkrótce odchodzi również drugie.

Jeśli uda nam się dotrzeć do siódmego stadium uleczenia i przejąć mocne strony i zalety ukochanej osoby, doświadczymy ubogacenia własnej osobowości.

Aby jednak przejąć te cechy w spadku, musimy najpierw poradzić sobie z przywiązaniem do drugiej osoby. (Ceremonia przejęcia spadku została opisana na stronach 172, 173).

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć przywiązanie cierpienie czas przebaczenie niewierność zdrada rozwód separacja wsparcie opuszczenie strata osamotnienie żałoba utrata stadia żałoby spadek emocjonalny przyjęcie spadku
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W