Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jean Monbourguette

Pokochać na nowo

ISBN: 978-83-60703-15-1

wyd.: Wydawnictwo SALWATOR 2007

OKAŻ SOBIE CIERPLIWOŚĆ

Żyjąc w kulturze barów szybkiej obsługi, mamy skłonność do oczekiwania natychmiastowych rozwiązań. Wiem, że każdy z nas pragnąłby jak najszybciej uwolnić się od swego bólu. Niestety, trwa to jednak dłużej, niż byśmy sobie życzyli. Proces uleczenia musi toczyć się we własnym tempie. Można tworzyć mu sprzyjające warunki, ale nie da się go przyspieszyć. Staraj się nie pominąć żadnego z omówionych stadiów. Im głębsze są emocjonalne zranienia, tym więcej czasu potrzeba, aby je wyleczyć.

Uleczenie kiedyś nadejdzie. Ten proces już się rozpoczął. Daj sobie tyle czasu, ile potrzeba — tak jak przy złamanej kończynie, która musi się zrosnąć. Zasługujesz na to.

To ludzkie doświadczenie jest ważne. Musisz przeżyć je dobrze. Bardzo niewielu ludzi pozwala, by cierpienie oraz upływający czas kształtowały ich człowieczeństwo. Wolą raczej utwardzić swoje serca lub próbują zapomnieć. Każda z tych reakcji sprawi, że będzie im niezmiernie trudno pokochać na nowo.

Cierpienie nie jest dobre samo w sobie. Nie trzeba go podsycać. Jeśli jednak postarasz się z niego uczyć, zbierzesz obfity plon dojrzałości i osobistego rozwoju.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć dojrzałość cierpienie czas cierpliwość niewierność zdrada rozwód separacja wsparcie opuszczenie strata osamotnienie żałoba rozwój osobisty utrata stadia żałoby
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W