Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Willi Hofsümmer

229 krótkich opowiadań

LIST

W pewnym małym mieście, daleko stąd, mieszkał sobie mężczyzna ze swoją żoną. Mieli oni córkę, którą nazwali Sara. Sara posiadała wiele pięknych rzeczy: własny pokój, w którym spała; ogród z kwiatami i krzewami, w którym się bawiła; drzewo ze śpiewającymi ptakami, po którym się wspinała; psa Aresa; książki na deszczowe dni i piękne wieczory; latawiec na wietrzną pogodę; domek dla lalek, rower i wiele, wiele innych rzeczy.

Kiedy tata, który był człowiekiem interesu, kolejny już raz wyruszał w podróż, Sara powiedziała do niego: „Napisz do mnie list. Jeżeli musisz już wciąż gdzieś wyjeżdżać, napisz przynajmniej list!”

Tata nie lubił pisać listów i dlatego odpowiedział swojej córce: „Wolałbym, żebyś życzyła sobie nowego domku dla lalek, nowej lalki albo książki, ale nie listu, ponieważ nie lubię ich pisać”.

Dziewczynka odpowiedziała jednak: „mam już tak wiele lalek, mam dla nich piękny domek, mam rower i latawiec. Nie mam jeszcze tylko listu od ciebie i dlatego chcę, żebyś mi go napisał”. Tata zrozumiał to i obiecał swojej córce list. Potem spakował walizkę i wyruszył w podróż.

Kiedy tylko tata znikł z oczu Sary, dziewczynka siadła przy oknie i czekała na list od niego. Gdy mama wołała ją do stołu, Sara odpowiadała wciąż: „przynieś mi talerz do okna, ja czekam teraz na list”. A gdy mama wołała: „czas już iść spać”, dziewczynka mówiła: „nie mogę spać, muszę czekać na list”. Mama uspokajała ją: „możesz położyć się teraz i spać, ponieważ w nocy nawet listy zasypiają”. Sara szła więc do łóżka, ale wraz z pierwszymi promieniami słońca stała znowu przy oknie i czekała na list.

Minęło siedem dni i siedem nocy. A potem przyszedł list i dziewczynka była bardzo szczęśliwa. Mama chciała go otworzyć i przeczytać jej na głos, co jest w nim napisane. Ale Sara nie chciała. Powiedziała tylko: „to jest mój list i nikomu nie wolno go czytać”.


opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: opowiadania rodzina katecheza przykład list obietnica uwaga Willi Hoffsümmer
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W