Duchowe inspiracje. Mam tylko jedno życie, chcę przeżyć je dobrze

Powinienem mieć w życiu jakiś konkretny cel, którego będę się trzymał i który w konkretny sposób będzie charakteryzował moją codzienność

Cykl rozważań na Wielki Post 2014: "Duchowe inspiracje".

Duchowe inspiracje. Mam tylko jedno życie, chcę przeżyć je dobrze

To niezwykle cenny dar i umiejętność: właściwe wykorzystywanie każdej chwili swego życia. Czy można mieć taką zdolność? Trzeba najpierw zrozumieć, gdzie tkwi szczegół dobrego życia. Każda chwila przychodzi z konkretnymi zadaniami, darami, łaską. Trzeba być czujnym, wrażliwym i otwartym. To nie kwestia zdolności, czy wyćwiczonych zachowań, ale łaska spoczywają na tych, którzy rozumieją, że wola Boża może objawić się poprzez wszystko. Zrozumienie chwili i jej wartości, tego co przynosi, do czego zachęca, pomaga nam coraz mocniej wnikać we właściwy sens chwil i woli Jezusa. Dzień, w którym obecnie uczestniczę, jest jedyny w swoim rodzaju. Pewne rzeczy nigdy się nie powtórzą, a inne choć pojawią się kolejny raz, to i tak już nie będą takie same. Wykorzystanie życia, to przede wszystkim właściwe wykorzystanie każdego momentu. Kolejna chwila, kolejny dzień to kolejne możliwe zwycięstwa, które prowadzą mnie do jeszcze lepszego przeżywania życia. Dzień, chwila, życie nie powtórzą się, dlatego muszę we właściwy sposób wykorzystać ofiarowaną mi szansę.

Mając taką szczególną świadomość, wybieram to, co ważne, zarówno w moim myśleniu, jak i działaniu, by nie utracić okazji na coś, co nie jest wolą Bożą, co nie przyczyni się do rozwoju dobra we mnie, bądź w innych osobach. Rozwijaj najpierw w sercu dbałość o szczegóły oraz dbałość o uczestnictwo, w różnych wydarzeniach. Wykorzystuj je, gdyż mogą się już nigdy nie powtórzyć. Moja codzienność jest tym miejscem, gdzie działa Bóg, gdzie do mnie przemawia. To moja codzienność jest tym miejscem, gdzie mogę się uświęcać i odkrywać Tego, który jest wzorem świętości. Powinienem mieć w życiu jakiś konkretny cel, którego będę się trzymał i który w konkretny sposób będzie charakteryzował moją codzienność.

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao