Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


ks. Jan Twardowski

Kilka myśli
o Św. Janie ChrzcicieluISBN: 978-83+1516-362-9
Wydawnictwo Święty Wojciech 2010


wybrane fragmenty:

ZWIASTOWANIE

Ten sam anioł, który zwiastował Matce Bożej przyjście na świat Jezusa, zwiastował Zachariaszowi przyjście na świat Jana Chrzciciela. Oba zdarzenia przekazał nam ten sam Ewangelista, Święty Łukasz (Łk 1,5-25;26-38). Każda odpowiedź na Zwiastowanie anielskie była inna.

Kiedy Zachariasz dowiedział się od anioła, że będzie miał syna, odpowiedział: „Po czym to poznam? Bo ja jestem już stary i moja żona jest w podeszłym wieku” (Łk 1,18). Była to odpowiedź racjonalisty, który prosi anioła o dowód. Odpowiedź kogoś, kto opiera się tylko na własnym rozumowaniu, na własnej logice i uważa, że nic nie może być poza ludzkim rozumem.

Maryja dała inną odpowiedź: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” (Łk 1,34). Uwierzyła, że się to stanie, zapytała tylko, w jaki sposób. Zdumiała się Matka Boża wielkością Pana Boga. Te dwie postawy stale nam towarzyszą.

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: patron Jan Twardowski pustynia św. Jan Chrzciciel więzienie zwiastowanie zwątpienie imieniny Zachariasz Herod imiennik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W