Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


DROGA KRZYŻOWA

TY, KTÓRY CIERPISZ PODĄŻAJ ZA CHRYSTUSEM

Anna Golicz

ISBN: 978-83-7505-519-1

wyd.: WAM 2010
STACJA I

Pan Jezus na śmierć skazany

Miałeś Panie 33 lata — ja niespełna tyle. Oboje usłyszeliśmy ten sam wyrok: śmierć. Ty z ust Piłata, a ja z ust lekarzy. Ty za prawdę, za nas, a ja... Ja nie pytałam, dlaczego, bo bałam się, że moja wiara jest zbyt słaba, by to wytrzymać. Ty, Dobry Panie, przyjąłeś to z godnością, a przede wszystkim z bezgraniczną ufnością wobec Ojca. Ja miotałam się zrozpaczona i przepełniona bólem tak strasznym, że nie sposób opowiedzieć. I wtedy właśnie Panie, kiedy czułam się taka samotna i zgnębiona, Ty wziąłeś mnie za rękę, abym miała siłę kroczyć dalej. Ty stałeś się moją siłą i źródłem mojej nadziei. Postanowiłam, że pójdę wiernie za Tobą, Twoją świętą Drogą Krzyżową, a krople Twej najświętszej Krwi będą mnie umacniać i pokrzepiać.

Panie, dopóki będę istnieć nie przestanę Cię wielbić za to, że przyjąłeś na Siebie krzyż, za to, że dobrowolnie zgodziłeś się umrzeć, aby nas wyzwolić od śmierci wiecznej. To właśnie Twoja wielka miłość daje codziennie milionom chorym siłę do przyjęcia swej choroby. Panie, proszę, spraw, aby ci, którzy dowiadują się o swojej nieuleczalnej chorobie, nie katowali się poprzez bunt, ale wpatrując się w Twój przykład, z ufnością przyjęli wszystko, co im ześlesz.

opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Wielki Post droga krzyżowa Triduum paschalne rozważania medytacje stacje drogi krzyżowej
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W